PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza nabór wniosków na nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu

  • em    17 marca 2014 - 11:57

Od dzisiaj można pobrać wniosek na nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu. Dostępny jest na stronie www.nasznowydom.walbrzych.eu oraz w Biurze Obsługi Klienta wałbrzyskiego urzędu. Termin składania wniosków upływa z końcem kwietnia.
W nowym budynku przy ul. Staszica na Nowym Mieście do dyspozycji wałbrzyszan będzie 19 mieszkań o powierzchni do 65 m kwadr. Na Białym Kamieniu przy ul. Wiejskiej 19 mieszkań powstanie wskutek przebudowy obiektu po byłej Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Powierzchnia lokali zamknie się w granicach 40 - 55 m kwadr. Najwięcej, bo aż 4 budynki zostaną zbudowane na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, gdzie znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni 40 - 50 m kwadr.

Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określi uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie Prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Wiadomo już dziś, że na korzystną punktację mogą liczyć młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogą mieć zaległości czynszowych.

Pozytywną lub negatywną kwalifikacją wniosków będzie się zajmować Społeczna Komisja Mieszkaniowa wyłoniona z różnych środowisk miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.