PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył przetarg na tymczasowy dworzec w Katowicach

  • wnp.pl (Piotr Stefaniak)    8 stycznia 2010 - 14:19

PKP ogłosiły przetarg na wykonanie projektu, wraz z wykonaniem robót budowlanych, tymczasowego dworca kolejowego w Katowicach, w którym będzie odbywała się odprawa podróżnych podczas przebudowy dworca głównego.
Dworzec tymczasowy powstanie z przebudowy części istniejącego obecnie budynku, w tym w szczególności obejmie część z obecnie funkcjonującymi kasami biletowymi. Inwestycja ma polegać na kompleksowym remoncie i przygotowaniu budynku do zwiększonej odprawy podróżnych. W czasie prac zostanie zainstalowanych więcej kas, zbudowane nowe wejścia i nowe przestrzenie dla pasażerów.

Termin składania ofert upływa 25 stycznia 2010 r. Dworzec tymczasowy zostanie oddany do użytku pasażerów na początku czerwca br.
Jak informuje rzecznik prasowy PKP Michał Wrzosek, przygotowania przebudowy dworca głównego w Katowicach, czyli głównej inwestycji, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na finiszu są już ustalenia z Urzędem Miasta dotyczące przygotowania otoczenia placu budowy. Prace budowlane związane z modernizacją dworca rozpoczną się w maju 2010 r. Szczegółowy plan obsługi pasażerów podczas przebudowy dworca Katowice PKP S.A. przedstawią w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że na podstawie umowy z PKP S.A., spółka Neinver wybuduje w Katowicach nowoczesny kompleks łączący funkcje dworca kolejowego, dworca autobusowego, centrum handlowo-usługowego oraz ośrodka biznesowego i kulturalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.