PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa kanalizacji w Zalasewie i Garbach

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    30 października 2012 - 11:45
Ruszyła budowa kanalizacji w Zalasewie i Garbach

Kierowcy kolejny raz muszą uporać się z utrudnieniami w ruchu w Zalasewie i w Garbach. Tydzień temu (22 października) rozpoczęła się tam zapowiadana od dłuższego czasu budowa kanalizacji.
To już kolejne podejście pod tę inwestycję. Kanalizacja miała być budowana w pierwszej połowie bieżącego roku, jednak z powodu braku wszystkich zezwoleń prace budowlane przesunięto na jesień.

Kanalizacja sanitarna wraz z przyłączami powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 433 przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie, a także przy ulicy Tuleckiej w Garbach. Prace wykonywane są w ramach projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic”. Projekt ten zakłada, że po jego ukończeniu dostęp do kanalizacji będzie miało około 40 tysięcy użytkowników z kilku gmin.

Koszt realizacji inwestycji w ramach projektu międzygminnego wynosi w sumie ponad 290 milionów złotych, z czego część to środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej. Swarzędz, jako członek Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka, razem z Murowaną Gośliną, Czerwonakiem, Pobiedziskami i Skokami, uczestniczy w realizacji sporej inwestycji, której ostatecznym efektem ma być wybudowanie kilkudziesięciu kilometrów rurociągów do zbierania ścieków z sieci kanalizacyjnej oraz 25 przepompowni.

Prace na terenie Zalasewa i Garbów mają potrwać do końca kwietnia 2013 roku. Do tego czasu kierowcy przejeżdżający ulicami Kórnicką i Tulecką będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wspomniane ulice nie zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, przejazd nimi będzie jednak utrudniony.

Problem ten dotyczy również pasażerów autobusu miejskiego S4, którego trasa uległa zmianie już w kwietniu tego roku. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz na razie nie ma szans na powrót linii na starą trasę.

Autobusy linii S4 na odcinku od ulicy Transportowej do Granicznej w dalszym ciągu jeżdżą przez ulicę Planetarną i zatrzymują się na przystankach przy ul. Transportowej, Mokrej, Glebowej i przy zalasewskim gimnazjum.

W tym roku ma również rozpocząć się budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Szewskiej w Swarzędzu. Podobnie jak w przypadku Zalasewa i ulicy Tuleckiej w Garbach, tutaj także zostanie zajęty pas drogi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.