PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła strefa płatnego parkowania w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl    5 marca 2013 - 08:29
Ruszyła strefa płatnego parkowania w Swarzędzu

Wokół Rynku w Swarzędzu uruchomiono strefę płatnego parkowania. To już koniec darmowego parkowania w ścisłym centrum Swarzędza.
Strefą płatnego parkowania niestrzeżonego objęto Rynek oraz Plac Niezłomnych. Łącznie jest to 131 płatnych miejsc parkingowych. Operatorem strefy została firma Green Parking z Poznania, która ma już doświadczenie w tego typu projektach.

Swarzędzka strefa została podzielona na dwie podstrefy, w których obowiązują różne stawki za czas parkowania. Podstrefa A obejmuje miejsca znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Ratusza (na jego tyłach).

W tym miejscu pobierana jest niewielka opłata za pierwsze 30 minut, natomiast kolejne są już zdecydowanie droższe. Takie rozwiązanie ma sprawić, że z tych miejsc będą korzystały przede wszystkim osoby, które mają do załatwienia sprawy w urzędzie miasta i gminy Swarzędz. Podstrefa B obejmuje pozostałe miejsca parkingowe.

Opłaty za parkowanie pobierane są w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17. Wysokość stawek przedstawia poniższa tabela.

Opłaty jednorazowe można uiścić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to płatność gotówkowa w parkometrach zlokalizowanych wokół strefy. W czwartek 28 lutego zainstalowano 5 parkometrów: 3 na Rynku, w tym jeden w podstrefie A oraz 2 urządzenia wokół Placu Niezłomnych.

Inną metodą pozwalającą na uiszczenie opłaty za parkowanie w strefie są płatności mobilne zarządzane przez system mobiParking. Działa on na zasadzie usługi prepaid (przedpłata), tzn. aby skorzystać z możliwości parkowania pojazdu należy posiadać środki pieniężne ulokowane na koncie utworzonym w usłudze mobiParking.

Pomyślano też o właścicielach pojazdów zameldowanych przy strefie płatnego parkowania niestrzeżonego. Istnieje możliwość wykupienia identyfikatora mieszkańca. Tutaj ważna uwaga - jeśli dwóch członków rodziny zamieszkującej przy SPP posiada swoje auta, otrzymają oni dwa identyfikatory.

Roczny identyfikator dla mieszkańca to koszt 100 złotych, miesięczny - 10 złotych, a 3-miesięczny 27 złotych. Osoby niepełnosprawne również mogą wykupić identyfikator - roczny koszt to 50 złotych, a miesięczny 5 złotych.

Natomiast właściciele firm zlokalizowanych na Rynku, których interesowałby abonament dla pojazdu muszą liczyć się z wydatkami rzędu 150 zł co miesiąc. Przewidziano również opłaty dodatkowe za nieopłacenie czasu parkowania. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

W przypadku przekroczenia opłaconego czasu parkowania i przybycia do BOSPP w godz. jego funkcjonowania danego dnia - kwota stanowiąca wartość opłaty za przedłużone parkowanie, liczona od momentu utraty ważności biletu parkingowego do momentu dokonania opłaty w BOSPP, plus kwota 10,00 zł.

W przypadku przekroczenia opłaconego czasu parkowania i przybycia do BOSPP w godz. jego funkcjonowania w terminie 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania - kwota stanowiąca wartość opłaty za parkowanie, liczona od momentu utraty ważności biletu parkingowego do godz. 17:00 w dniu wystawienia wezwania plus 20,00 zł.

W przypadku niedokonania opłaty za parkowanie i uiszczenia opłaty dodatkowej w kasie BOSPP lub przelewem w ciągu 6 dni (licząc z dniem postoju) opłata wynosi 35,00 zł.

W przypadku niedokonania opłaty za parkowanie i nieuiszczenia opłaty dodatkowej w ciągu 6 kolejnych dni (licząc z dniem postoju) opłata wynosi 50,00 zł.

Wszelkie sprawy związane z działalnością SPP, tj. wykupienie abonamentów czy też uiszczenie opłat dodatkowych można załatwić w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania, które znajduje się w lokalu przy ulicy Kilińskiego 26 w Swarzędzu. Biuro działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • damokles, 2013-03-05 19:49:04

    No..., chyba popierd... tych wieśniaków zarządzających tym "pyruwiańskim" zadupiem... Już nie wiedzą skąd brać kasę na swoje pensje, to postanowili ograbić wieśniaków ze Swarzędza i okolic. Jak to było w kabarecie...??? Ze Swarzędza..? Ja, ja - nędza, nędza... Tak działają bandy urzędn...ików za tej "demokratycznej" Polski... Pogonić w cholerę tych złodziei i cymbałów...  rozwiń