PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły gdańskie kąpieliska

  • GK    20 czerwca 2011 - 11:03
Ruszyły gdańskie kąpieliska

W Gdańsku ruszyły kąpieliska strzeżone: przy molo Brzeźnie, na gdańskich Stogach oraz w Gdańsku Sobieszewie. Od pierwszego lipca siedem o łącznej długości 1600 mb strzeżonej plaży.
W tym roku po raz pierwszy zorganizowane zostaną strzeżone kąpieliska Gdańsk Kliper Jelitkowo oraz przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

W szczycie sezonu, od 1 lipca do 31 sierpnia 2010, każdego dnia bezpieczeństwa kąpiących się będzie strzegło około 73 ratowników zatrudnionych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, których dodatkowo będą wspierały osoby odbywające praktykę ratowniczą.

Potwierdzeniem jakości gdańskich kąpielisk są dwie błękitne flagi zdobyte przez kąpieliska Gdańsk Molo Brzeżno i Gdańsk Stogi.

MOSiR Gdańsk odpowiada za sprzątanie gdańskich plaż na odcinku od granicy Gdańska z Sopotem do Świbna, na długości ponad 20 km. Wyłoniony w przetargu Zakład Remontowo – Budowlany „BROMIX” sprząta plaże codziennie, mechanicznie i ręcznie oraz zajmuje się opróżnianiem pojemników na śmieci.

Sprzątanie odbywa się nad ranem oraz w ciągu dnia, do godziny 20.00. W czasie sezonu letniego w bezpośrednim sąsiedztwie kąpielisk zostanie ustawianych kilkadziesiąt pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Zachęcamy plażowiczów do korzystania z nich.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.