PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły pociągi wg nowego rozkładu jazdy

  • PAP    9 grudnia 2012 - 11:54
Ruszyły pociągi wg nowego rozkładu jazdy

Wprowadzenie nowego kolejowego rozkładu jazdy przebiega bez zakłóceń. W niedzielę w trasy wyjadą 3094 pociągi dziewięciu przewoźników - poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Do godz. 7.00 na trasy w Polsce wyjechało 561 pociągów. Od północy zanotowano 34 awarie, spowodowane wyłącznie trudnymi warunkami zimowymi. Nie było jednak znaczących opóźnień. Największe zanotował pociąg Eurocity "Polonia", który wyruszył z Warszawy Centralnej 28 minut po czasie, w związku z awarią sieci trakcyjnej. Usterka została usunięta. Pozostałe pociągi kursują zgodnie z planem - poinformował rzecznik.

Czytaj też: Nowe rozkłady jazdy kolei regionalnych

Dwa pociągi wjeżdżające do Polski z Wiednia ("Chopin" do Warszawy i "Silesia" do Krakowa) przyjechały do granicy z opóźnieniami 38 i 49 minut, w związku z problemami na sieci kolejowej w Czechach. Również pociąg "Kiepura" z Amsterdamu wjechał do kraju z 30 minutowym opóźnieniem.

Nowy rozkład jazdy pociągów, opracowany dla dziewięciu przewoźników pasażerskich, zaczął obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę. Informacje dotyczące kursowania pociągów można uzyskać na stronach internetowych przewoźników oraz na dworcach i stacjach kolejowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.