PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły prace kanalizacyjne w Jaworznie

  • wer/mat.pras.    20 października 2011 - 11:28
Ruszyły prace kanalizacyjne w Jaworznie

Rozpoczęła się największa inwestycja w Jaworznie. 13 października w dzielnicy Pieczyska ruszyły prace kanalizacyjne w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno - faza I” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Prace w terenie rozpoczęły się bardzo szybko, bo zaledwie dwadzieścia dni od daty przekazania terenu budowy wykonawcy tj. konsorcjum firm Insbud z Tarnowa i Wolimex z Limanowej.

W pierwszej kolejności koparki wraz z brygadami pracowników, wjechały na teren ulicy Zarzecznej, a następnie 14 października w rejon ulicy Solskiego.

Czytaj też: Jaworzno dostało 110 mln zł na kanalizację 

- W najbliższych dniach prace ziemne prowadzone będą także w ulicy Malczewskiego i Poniatowskiego -  wyjaśnia Małgorzata Marszałek, kierownik jednostki realizującej projekt.

W celu przybliżenia mieszkańcom kwestii związanych z budową kanalizacji, w dzielnicach objętych inwestycją zostaną również zorganizowane spotkania.

Wówczas zostaną przedstawione informacje dotyczące harmonogramu prac, omówione ewentualne utrudnienia oraz kwestie związane z przyłączeniem posesji do sieci kanalizacyjnej.

Spotkania  odbędą się w Pieczyskach 8 listopada 2011 r. o 17:00 w Gimnazjum nr 11 na ul. Jana III Sobieskiego, w Ciężkowicach 16 listopada 2011 r. o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 18 na ul. Ks. Mroczka 53c.

Czytaj też: Rusza budowa kanalizacji w Jaworznie 

Z kolei spotkania z mieszkańcami Góry Piasku i Długoszyna odbędą się w drugiej połowie listopada. O dokładnych terminach każdy z mieszkańców zostanie poinformowany listownie. Zostaną także rozwieszone plakaty informacyjne.

W ramach rozpoczętego kontraktu III w Pieczyskach i Ciężkowicach powstanie 50 km kanalizacji i 8 przepompowni za łączną kwotę blisko 50 mln zł brutto. Prace realizowane będą w latach 2011 - 2014. Całkowity koszt projektu to 206 mln zł, z czego 110 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.