PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryanair połączy Modlin z Pescarą i Rimini

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 17:26
Ryanair połączy Modlin z Pescarą i Rimini
Lotnisko Modlin Fot. periscope / Shutterstock.com

Irlandzki Ryanair od marca przyszłego roku uruchomi połączenia z lotniska w Modlinie do Pescary oraz Rimini we Włoszech - poinformował 21 listopada przewoźnik. Połączenia na obu trasach będą wykonywane dwa razy w tygodniu.
Jak informuje Ryanair, nowe trasy są uruchomione na sezon letni 2018.

"Zawsze z dużym zadowoleniem przyjmujemy informacje o uruchomieniu kolejnych bezpośrednich połączeń z lotniska Warszawa Modlin. Nasi pasażerowie coraz częściej korzystają z lotniska w okresie wakacyjnym. Włochy cieszą się ich ogromnym zainteresowaniem. Tym razem, oprócz lotów do Rzymu, Wenecji, Neapolu, Pizy, Bolonii czy Bergamo będą mogli skorzystać w sezonie letnim 2018 z oferty lotów do popularnych nadmorskich włoskich kurortów, czyli do Rimini i Pescary" - poinformowała cytowana w komunikacie Anna Żebrowska-Dreger z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w październiku obsłużył 249 630 pasażerów, odnotowując 11,67-proc. wzrost ruchu pasażerskiego w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Z portu wykonano 1474 operacji lotniczych (startów i lądowań samolotów).

Od 1 stycznia do końca października 2017 r. w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin obsłużono ogółem około 2,5 mln pasażerów. W 2016 r. w sumie było ich blisko 2 miliony 900 tysięcy.

Od 15 lipca 2012 r. na lotnisku w Modlinie operuje irlandzki Ryanair, obsługujący loty międzynarodowe m.in. do Londynu, Brukseli, Dublina, Rzymu czy Barcelony.

Właścicielami portu są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc. udziałów), województwo mazowieckie (30,37 proc. udziałów), Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (30,39 proc. udziałów) oraz Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc. udziałów).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.