PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryanair powiększy bazę na lotnisku Kraków Airport

  • PAP    7 maja 2015 - 15:13
Ryanair powiększy bazę na lotnisku Kraków Airport
Do już oferowanych 22 destynacji dojdą loty do Barcelony Girony, na Gran Canarię i Teneryfę (fot. facebook)

Jesienią tego roku do dwóch stacjonujących tam samolotów Boeing 737-800 dołączy trzeci. Pozwoli to przewoźnikowi zwiększyć liczbę pasażerów i oferowanych połączeń.
Jak poinformował dziennikarzy w czwartek dyrektor handlowy Ryanair David O'Brien, Kraków będzie jedyną z czterech polskich baz (pozostałe to Wrocław, Gdańsk i Modlin), która jesienią zostanie zasilona samolotem pochodzącym z nowego zamówienia przewoźnika u amerykańskiego Boeinga. Zgodnie z nim linia w najbliższych latach otrzyma 380 maszyn typu B737.

Dzięki nowemu samolotowi od listopada irlandzki przewoźnik poszerzy swoją siatkę połączeń z Krakowa. Do już oferowanych 22 destynacji dojdą loty do Barcelony Girony, na Gran Canarię i Teneryfę. W sumie w zimowym rozkładzie lotów 2015/2016 zaplanowano 106 lotów tygodniowo.

Czytaj też: Kraków Airport wchodzi do pierwszej ligi lotnisk w Europie

O'Brien ocenił, że rozbudowa bazy w Krakowie pozwoli firmie przewieźć w tym roku około 2 mln pasażerów do i z lotniska Kraków Airport.

Prezes Kraków Airport Jan Pamuła przypomniał, że irlandzka linia jest największym przewoźnikiem operującym z krakowskiego lotniska. Obsługuje prawie 45 proc. całego ruchu pasażerskiego. W zeszłym roku port odprawił prawie 3,818 mln osób. "Tam, gdzie jest baza, stamtąd buduje się siatkę połączeń, to jest dużo wygodniejsze dla pasażerów" - zaznaczył.

Ryanair utworzył bazę w Krakowie w kwietniu 2013 r. stacjonując tam dwa samoloty Boeing 737-800. Była to druga, po Wrocławiu, baza tego przewoźnika w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.