PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryanair wraca na łódzkie lotnisko

  • PAP    15 marca 2013 - 21:01
Ryanair wraca na łódzkie lotnisko

Od piątku do rozkładu połączeń z łódzkiego lotniska wróciły loty do Bristolu. Połączenie realizowane przez Ryanair było zawieszone na okres zimowy. Od 11 maja powrócą do rozkładu także loty do Mediolanu Bergamo.
Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta Ewa Bieńkowska, samoloty na trasie Łódź-Bristol latać będą w poniedziałki i w piątki. Do 29 marca przyloty z Bristolu zaplanowano na godz. 12.45, a wylot z Łodzi o godz. 13.10. Od kwietnia do 26 października - przylot o godz. 9.30, a wylot - 9.55.

Według Bieńkowskiej taki rozkład lotów sprzyjać będzie wyjazdom weekendowym do Bristolu, który jest prężnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym m.in. z najstarszą działającą sceną teatralną w Wielkiej Brytanii.

Od 11 maja linie Ryanair ponownie uruchomią połączenie z Łodzi do Mediolanu Bergamo, także zawieszone na sezon zimowy. Po powrocie tego połączenia do rozkładu irlandzki przewoźnik operować będzie z Łodzi na ośmiu kierunkach: Bristol, Londyn Stansted, Dublin, East Midlands, Edynburg, Liverpool, Oslo i Mediolan.

Wizz Air realizują z Łodzi loty do Londynu Lutton, a skandynawskie linie lotnicze SAS - jedyny tradycyjny przewoźnik operujący na łódzkim lotnisku - połączenia do Kopenhagi. Od maja z Łodzi latać będą także czartery m.in. do Hiszpanii, Egiptu, Turcji, Tunezji, Bułgarii i Grecji.

W całym ub. roku łódzki Port Lotniczy odprawił niemal 463 tys. pasażerów - o ponad 74 tys. więcej niż w 2011 roku. W związku z zawieszeniem kilku połączeń przez Ryanair i likwidację połączenia do Dortmundu przez Wizz Air od początku tego roku nastąpił spadek ruchu pasażerskiego na łódzkim lotnisku. W styczniu liczba pasażerów w porównaniu ze styczniem w ubiegłym roku była mniejsza o ponad 24 proc., a w lutym o 16 proc. Zwiększyła się natomiast obsługa przesyłek cargo.

Największym udziałowcem w łódzkim lotnisku jest miasto Łódź (94 proc. udziałów); ponad 5 proc. posiada samorząd województwa łódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.