PARTNER PORTALU
  • BGK

Ryanair zapowiada kolejne nowe połączenia z Wrocławia

  • PAP/EM    15 lutego 2017 - 16:54
Ryanair zapowiada kolejne nowe połączenia z Wrocławia
Linie Ryanair w bazie operacyjnej we Wrocławiu mają już trzy samoloty (fot. pixabay.com)

• Ryanair ogłosił nowe połączenia lotnicze z Wrocławia na Sycylię, do Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford i Oslo.
• Kilka dni wcześniej irlandzki przewoźnik zapowiedział również otwarcie w sezonie zimowym 2017/18 połączeń do Tel Awiwu, Brukseli i Gdańska.
Jak podkreślił w przesłanym komunikacie prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, pasażerowie otrzymują po raz pierwszy bezpośrednie połączenie na Bliski Wschód, a także ważne połączenie do Brukseli.

"Bardzo cieszy połączenie do Edynburga - szkockiej stolicy kultury oraz do Leeds Bradford w północnej Anglii. Trasy te znakomicie uzupełnią naszą siatkę kierunków brytyjskich. Z kolei uruchomienie trasy do Gdańska dowodzi, że przewoźnik dostrzega ogromny potencjał tkwiący w połączeniach krajowych" - mówił, cytowany w komunikacie, Kuś.

Jak podano, do Brukseli i Gdańska będą trzy rejsy w tygodniu, a w przypadku pozostałych nowych tras - dwa. W sezonie zimowym 2017/18 oferta linii Ryanair z Wrocławia będzie rekordowo bogata - łącznie będzie to 29 kierunków. W aktualnym rozkładzie lotów linie Ryanair obsługują 25 połączeń z Wrocławia. Wiosną 2017 ruszą dwa nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika - do Lizbony i na Majorkę.

Czytaj też: Ryanair: Z Gdańska do Tel Awiwu, Ejlatu, Aarhus i Wrocławia

"Cieszymy się bardzo, mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Wrocławia. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie o 26 proc., a na wrocławskim lotnisku obsłużymy 1,6 mln klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 1200 miejsc pracy, co potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes zarządu Ryanaira Michael O'Leary.

Linie Ryanair w bazie operacyjnej we Wrocławiu mają już trzy samoloty. Tu powstaje też trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna - centrum obsługi technicznej tego przewoźnika. To inwestycja za 6 mln euro, która stworzy 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.