PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd wycofał się z przesunięcia?

  • Przegląd prasy / onet.pl    26 września 2011 - 22:07

Rząd wycofał się z przesunięcia unijnych środków z inwestycji kolejowych na drogowe - donosi "Rynek Kolejowy".
"Według naszych nieoficjalnych informacji niewzruszone stanowisko organów wspólnotowych zmusiło polski rząd do wycofania wniosku o przesunięcie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 1,2 mld euro z sektora kolejowego na drogowy" – czytamy na stronie stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Informacje dementuje jednak zarówno Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, jak i Ministerstwo Infrastruktury

Wcześniej informacje o rzekomej rezygnacji z przesunięcia podawała na swojej stronie internetowej frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim, Zieloni – Wolny Sojusz Europejski.

Jak pisze "Rynek Kolejowy": „Pieniądze zostaną wydane, jak planowano pierwotnie, na modernizację i utrzymanie infrastruktury kolejowej. Zieloni, którzy lobbowali w polskim rządzie w tej sprawie wspólnie z unijnym komisarzem Siimem Kallasem, przywitali tę decyzję [z zadowoleniem]. To dobre wiadomości dla klimatu, transportu kolejowego w Polsce i wiarygodności europejskiej polityki transportowej” – podali Zieloni – Wolny Sojusz Europejski.

Więcej informacji tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.