PARTNER PORTALU
 • BGK

Rząd zaostrzy przepisy dotyczące przewozu osób

 • PAP/AT    10 sierpnia 2017 - 06:42
Rząd zaostrzy przepisy dotyczące przewozu osób
Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce (fot. Emanuele/ Flickr, lic. CC BY SA 2.0)

Rząd chce zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowe zasady mają ułatwić pracę taksówkarzy i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób.
Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce - informuje "Gazeta Polska Codziennie.

W nowelizacji pojawią się obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez pięć lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce powiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Jednak obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji. Zwraca uwagę, że klasyczne taksówki mają większe koszty niż przewóz osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • sałata, 2017-09-25 12:21:10

  Do olo: Po prostu. Nie zrozumiałeś o co chodzi a już krytykujesz Rząd. Lepiej aby te sprawy regulował Polski Rząd a nie cynicznie głupia i nieudaczna Unia Europejska, która ciągle szuka okazji aby czymkolwiek się "wykazać", szczególnie aby tylko "dołożyć" Polakom za poręką Petru,... Schetyny i temu podobnych "nauerów".  rozwiń
 • olo, 2017-08-16 12:05:10

  Jak ja czytyam, ze rząd chce mi zapewnić bezpieczeństwo, to już doskonale wiem, że to moje bezpieczeństwo bedzie mnie więcej kosztowało, niż jak bym sobie goryla wynajął osobistego.
 • Piter, 2017-08-16 11:11:23

  korzytam z usług transportowych i uważam, że samo posiadanie licencji nie gwarantuje dobrej jakości a nawet poczucia bezpieczeństwa. Taksówkarze jeżdżą po ulicach, jak gdyby byli panami, wielokrotnie powodując zagrożenia.