Rząd zaostrzy przepisy dotyczące przewozu osób

Rząd chce zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowe zasady mają ułatwić pracę taksówkarzy i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób.
Rząd zaostrzy przepisy dotyczące przewozu osób
Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce (fot. Emanuele/ Flickr, lic. CC BY SA 2.0)

Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce - informuje "Gazeta Polska Codziennie.

W nowelizacji pojawią się obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez pięć lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce powiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Jednak obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji. Zwraca uwagę, że klasyczne taksówki mają większe koszty niż przewóz osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do olo: Po prostu. Nie zrozumiałeś o co chodzi a już krytykujesz Rząd. Lepiej aby te sprawy regulował Polski Rząd a nie cynicznie głupia i nieudaczna Unia Europejska, która ciągle szuka okazji aby czymkolwiek się "wykazać", szczególnie aby tylko "dołożyć" Polakom za poręką Petru,... Schetyny i temu podobnych "nauerów". rozwiń

sałata, 2017-09-25 12:21:10 odpowiedz

Jak ja czytyam, ze rząd chce mi zapewnić bezpieczeństwo, to już doskonale wiem, że to moje bezpieczeństwo bedzie mnie więcej kosztowało, niż jak bym sobie goryla wynajął osobistego.

olo, 2017-08-16 12:05:10 odpowiedz

korzytam z usług transportowych i uważam, że samo posiadanie licencji nie gwarantuje dobrej jakości a nawet poczucia bezpieczeństwa. Taksówkarze jeżdżą po ulicach, jak gdyby byli panami, wielokrotnie powodując zagrożenia.

Piter, 2017-08-16 11:11:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE