PARTNER PORTALU
  • BGK

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: wszystkie awarie energii elektrycznej usunięte

  • PAP / MIW    25 grudnia 2017 - 21:29
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: wszystkie awarie energii elektrycznej usunięte
W Wigilie rano bez prądu było ponad 70 tys. odbiorców. (fot. pixabay.com)

Dzięki intensywnym działaniom służb energetycznych, według stanu na godz. 20 wszystkie awarie energii elektrycznej zostały usunięte - poinformował w poniedziałek (25.12) wieczorem dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.
Bardzo silny wiatr wiał w wielu regionach Polski od sobotniego (23.12) wieczoru do niedzieli (24.12) rano. W niedzielę rano RCB informowało, że w związku z wichurami na terenie 10 województw doszło do awarii energetycznych, które pozbawiły prądu ponad 70 tys. odbiorców.

Na Pomorzu w wyniku wichury początkowo pozbawionych prądu było ok. 50 tys. odbiorców, w niedzielę wieczorem ta liczba spadła już do ok. 1,5 tys. Awarie dotknęły też odbiorców m.in. w województwach: mazowieckim, podlaskim, zachodniopomorskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

- Dzięki zintensyfikowany działaniom służb energetycznych, wg stanu na godz. 20.00 wszystkie awarie energii elektrycznej zostały usunięte. Gorące podziękowania - napisał w poniedziałek na Twitterze dyrektor RCB. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.