PARTNER PORTALU
  • BGK

Rządowy pełnomocnik zadba o łupki

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    1 lutego 2012 - 07:12
Rządowy pełnomocnik zadba o łupki

Piotr Woźniak jako pełnomocnik rządu ds. gazu łupkowego zadba o akty prawne, regulujące wydobywanie gazu i ropy naftowej z łupków i zabezpieczające godziwe przychody skarbu państwa i samorządów.
O dobre prawo, wpływy skarbu państwa i skuteczny PR gazu łupkowego zadba rządowy pełnomocnik – donosi „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Gaz łupkowy zniszczy złoża wody mineralnej

Do uzgodnień międzyresortowych trafiło rozporządzenie Rady Ministrów, powołujące specjalnego pełnomocnika rządu ds. gazu łupkowego. Zgodnie z projektem przygotowanym w Ministerstwie Środowiska, ma nim zostać Piotr Woźniak, podsekretarz stanu w tym resorcie i Główny Geolog Kraju.

Czytaj też: Kontrowersje ws. gazu łupkowego

Propozycja powołania koordynatora działań rządowych, dotyczących gazu łupkowego pojawiła się jeszcze za poprzedniej kadencji Sejmu. Pod koniec 2011 r., urzędnicy resortu gospodarki zaczęli forsować koncepcję powołania specjalnej rządowej agencji ds. węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych. Pomysł zawetowało jednak Ministerstwo Finansów.

Czytaj też: Gaz łupkowy ogrzeje domy na Pomorzu

Wszystko zmieniło powołanie w grudniu 2011 r. na wiceministra środowiska Piotra Woźniaka. Waldemar Pawlak, wicepremier i szef resortu gospodarki, publicznie uznał, że Woźniak jest dobrym kandydatem na pełnomocnika. Jednocześnie premier Donald Tusk zapowiedział wielką łupkową ofensywę.

Czytaj też: Nowe prawo dot. łupków jest niepotrzebne

Zgodnie z projektem pełnomocnik ma przygotować akty prawne, regulujące wydobywanie gazu i ropy naftowej z łupków i zabezpieczające „godziwy poziom przychodów” skarbu państwa i samorządów. Jako pełnomocnik będzie również odpowiadał za kampanię informacyjną i promocyjną na rzecz łupków oraz nadzorował proces koncesyjny – informuje „Puls Biznesu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2012-02-01 08:24:28

    Platforma zawlaszcza lupki ?