PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów: Wspólny bilet na komunikację publiczną i pociągi

  • MN    27 lipca 2017 - 15:10
Rzeszów: Wspólny bilet na komunikację publiczną i pociągi
Rzeszów dołącza do innych aglomeracji ze wspólnym biletem. (fot. Twitter)

Od 1 sierpnia w Rzeszowie wprowadzone zostaną nowe rodzaje biletów, dzięki którym będzie można poruszać się komunikacją miejską oraz pociągami POLREGIO.
• Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji to jeden z priorytetów przewoźnika.

• Nowa oferta będzie dostępna tylko na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

• Wspólny bilet funkcjonuje również w innych polskich aglomeracjach. 

Bilety komunikacji miejskiej będą honorowane w pociągach na terenie aglomeracji rzeszowskiej oraz na obszarze ograniczonym stacjami: Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza oraz Trzciana.

Nowe bilety będą dostępne w specjalnym wariancie „+ pociąg”, a ich ceny będą nieznacznie się różniły od standardowych - ważnych jedynie w komunikacji miejskiej. Nowa oferta będzie dostępna tylko na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Bilety będzie można zakupić w biletomatach, sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Podróżnego Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów to kolejne miasto, w którym będzie funkcjonowało takie rozwiązanie. W czerwcu tego roku do tej listy dołączyła Łódź, a wcześniej m.in. Wrocław i Opole. Zintegrowane bilety na komunikację miejską i pociąg funkcjonują także w innych polskich aglomeracjach, m.in. w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy.

Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji publicznej to jeden z priorytetów POLREGIO na najbliższy czas. Z takich udogodnień jak możliwość kupna biletów „Autobus + Pociąg” przez internet w ramach jednej transakcji czy skoordynowanie rozkładów jazdy autobusów i pociągów korzystają już mieszkańcy województw: świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.