PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszowscy kierowcy nie chcą buspasów

  • Przegląd Prasy/Gazeta Codzienna Nowiny    8 września 2011 - 12:56
Rzeszowscy kierowcy nie chcą buspasów

Kierowcy w Rzeszowie uważają, że buspasy są przyczyną korków i chaosu. Żądają, aby prezydent miasta zainterweniował w tej sprawie.
Jak informuje "Gazeta Codzienna Nowiny" korek samochodów zaczyna się już w dzielnicy Biała. Później jest tylko gorzej. Do skrzyżowania z ul. Robotniczą przytrzymuje sygnalizacja świetlna. Potem auta ciągną się jedno za drugim, na lewym pasie. Prawy przeznaczony dla autobusów jest wolny.

Przed skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza co bardziej cwani kierowcy omijają kolumnę pojazdów łamiąc przepisy. Tuż za przystankiem MPK na wysokości katedry autobus próbuje wbić się na lewy pas. Nikt nie chce go wpuścić.

Od kilku miesięcy do usunięcia pasów dla autobusów próbują doprowadzić działacze Prawicy Podkarpackiej. Dzisiaj donieśli na prezydenta Tadeusz Ferenca (zabierz głos/oceń prezydenta) i jego urzędników do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W ratuszu skargi kierowców uważają za bezpodstawne. Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa tłumaczy, że decyzję o wykonaniu pasów wskazują m.in. unijni urzędnicy,a buspasy powstały zgodnie z prawem więc nie boją się decyzji sądu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.