PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszowska komunikacja miejska bardziej funkcjonalna

  • bad    7 lipca 2014 - 12:25
Rzeszowska komunikacja miejska bardziej funkcjonalna

Dzięki przedsięwzięciu współfinansowanemu z Programu Rozwój Polski Wschodniej w Rzeszowie powstanie most na rzece Wisłok oraz strefa ograniczonego parkowania. Rozwiązania te służyć będą poprawie funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum stolicy Podkarpacia.
Inwestycja gminy miasta Rzeszów zakłada domknięcie północnej obwodnicy śródmieścia za sprawą blisko 2-kilometrowej drogi (biegnącej od skrzyżowania ul. Rzecha i ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej) i 480-metrowego mostu na rzece Wisłok oraz utworzenie w śródmieściu strefy ograniczonego parkowania. Przedsięwzięcie to pozwoli ograniczyć uciążliwy ruch samochodowy w centrum miasta, co przełoży się na sprawniejsze funkcjonowanie transportu publicznego.

„Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ograniczenie ruchu tranzytowego i wprowadzenie strefy płatnego parkowania" to drugi projekt gminy miasta Rzeszów w zakresie usprawnienia transportu publicznego, realizowany przy wsparciu Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).

Czytaj też: Lotnisko Rzeszów - Jasionka kończy czerwiec na plusie

W ramach pierwszego z nich - „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic" - zakupiono już 80 nowych autobusów oraz przebudowano odcinki ulicy Podkarpackiej, Dąbrowskiego, Lubelskiej oraz al. Rejtana. Obecnie realizowana jest przebudowa węzła drogowego al. Wyzwolenia - ul. Warszawska oraz prowadzone są prace związane z uruchomieniem Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Projekt „Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ograniczenie ruchu tranzytowego i wprowadzenie strefy płatnego parkowania" realizowany jest w ramach Działania III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego PO RPW. Całkowita wartość inwestycji to ponad 183 mln zł, z czego 92,4 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 27 czerwca 2014.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: