PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzym tańszy niż Warszawa. Podejrzanie tani...

  • MIW / IAR    3 lutego 2016 - 14:23
Rzym tańszy niż Warszawa. Podejrzanie tani...
W samym centrum starego miasta w Rzymie można zdobyć mieszkanie za euro dziennie. (Fot. : www.wikipedia.pl)

• W stolicy Włoch jest 574 mieszkań, których wynajem kosztuje mniej niż euro dziennie.
• Takie stawki wydają się podejrzanie niskie dla rządowego komisarza. 
• Teraz próbuje on ustalić, kto wynajmuje i kto zamieszkuje te lokale.
W Rzymie trwa wielkie sprawdzanie tanich mieszkań komunalnych. Tanich jest w tym przypadku daleko idącym eufemizmem, bo stawka poniżej jednego euro dziennie za „miejscówkę” w samym sercu włoskiej stolicy to praktycznie tyle, co nic. Tymczasem – jak doliczył się rządowy komisarz Francesco Paolo Tronca – takich mieszkań jest niemało, bo dokładnie 574.

Jak donosi Informacyjna Agencja Radiowa czynsz za mieszkanie przy alei Vittorio Emanuele, łączącej Plac Wenecki z Watykanem wynosi 24 euro miesięcznie, zaś za lokal przy ulicy Borgo Pio, dwa kroki od Placu św. Piotra trzeba zapłacić jeszcze mniej, bo tylko 10 euro. Dla porównania w Warszawie średni koszt wynajmu to 41 – 44 złote… za metr kwadratowy powierzchni lokalu. 

Rządowy komisarz Francesco Paolo Tronca próbuje teraz ustalić, kto wynajął mieszkania, których czynsz został zaniżony w stosunku do cen rynkowych sto i więcej razy (później ma przyjrzeć się też lokatorom). Istnieją bowiem podejrzenia, że najemcami są wpływowe i zamożne osoby ze świata polityki, biznesu i kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.