PARTNER PORTALU
  • BGK

Są chętni na zakup świętokrzyskich PKS-ów

  • PAP    19 maja 2011 - 15:16
Są chętni na zakup świętokrzyskich PKS-ów

Dwie firmy złożyły wstępne propozycje kupna czterech Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej województwa świętokrzyskiego.
Chodzi o przedsiębiorstwa w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich i w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynika z komunikatu na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa, na zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 85 proc. kapitału zakładowego każdej ze spółek odpowiedziały: firma handlowo-usługowa "Rafmal" z Włoszczowy i spółka Retail Provider Wrocław z Warszawy.

"Rafmal" chce kupić akcje PKS w Jędrzejowie, Retail Provider Wrocław - akcje wszystkich czterech spółek.

Czytaj też: Samorząd przejmie spółki PKS

Jak poinformowało w biurze prasowym resortu skarbu, teraz dokumenty oferentów będą analizowane. Do 20 czerwca potencjalni inwestorzy zostaną poinformowani, czy będą dopuszczeni do kolejnego etapu prywatyzacji świętokrzyskich PKS - badania spółek.

PKS w Jędrzejowie utrzymuje publiczną komunikację samochodową na terenie powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego oraz dalekobieżne kursy m.in. do Katowic, Krakowa i Łodzi. Poza przewozem osób zajmuje się spedycją, świadczy usługi naprawcze pojazdów i sprzedaje paliwa. Posiada ponad 80 autobusów i dworzec we Włoszczowie. Dworzec w Jędrzejowie sprzedano w ub. r. Na potrzeby podróżnych zostaną zaadaptowane pomieszczenia w budynku administracji firmy.

Buski PKS prowadzi przewóz osób na terenie powiatu buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego, a także do Krakowa, Warszawy, Lublina i Jeleniej Góry. Posiada dworce autobusowe w Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej, a w samym Busku użytkuje dworzec będący własnością miasta. Tabor liczy ok. 120 autobusów. Firma prowadzi własne biuro podróży oraz serwis usług diagnostycznych i ogumienia dla ciężkich pojazdów.

PKS w Końskich prowadzi przewóz osób na terenie powiatu koneckiego, a także przysuskiego na Mazowszu i opoczyńskiego w woj. łódzkim. Obsługuje także kursy do Warszawy, Krakowa, Łodzi i Katowic. Ma w dyspozycji dwa dworce i 64 autobusy. W firmie funkcjonuje także stacja diagnostyczna.

Ostrowiecki PKS działa na terenie czterech powiatów woj. świętokrzyskiego i jednego powiatu woj. mazowieckiego. Obsługuje także regularne linie dalekobieżne, m.in. do Warszawy, Krakowa, Zakopanego i Katowic oraz linie międzynarodowe do Włoch i na Ukrainę. Firma posiada 3 dworce i dysponuje 140 autobusami. Świadczy także szeroką ofertę technicznych usług motoryzacyjnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEKO, 2011-05-19 23:19:27

    UWIELBIAM AUTOBUSY ! NIE MOGĘ SIE JUŻ DOCZEKAC PRZEJAZDZKI !