PARTNER PORTALU
  • BGK

Są korekty w rozkładzie jazdy pociągów

  • PAP    10 lutego 2013 - 12:16

Wprowadzone w niedzielę korekty w rozkładzie jazdy pociągów nie spowodowały utrudnień w ruchu - poinformował rzecznik prasowy spółki zarządzającej torami PKP PLK Mirosław Siemieniec. Do 13 kwietnia przez remont centralnej magistrali kursować będzie mniej pociągów, m.in na trasie Warszawa-Kraków.
"Korekta rozkładu jazdy wprowadzana jest bez żadnych zakłóceń. Sieć kolejowa jest przejezdna, nie ma żadnych problemów z przyjętym rozkładem jazdy" - powiedział Siemieniec.

Wyjaśnił, że zmiany w rozkładzie związane są z jednej strony z dostosowywaniem go do potrzeb pasażerów, a z drugiej łączą się z pracami modernizacyjnymi na niektórych liniach. Siemieniec wyjaśnił, że dotyczą od kilkunastu do kilkudziesięciu pociągów w każdym województwie.

PKP Intercity poinformowało na swojej stronie internetowej, że w związku z modernizacją Centralnej Magistrali Kolejowej od 10 lutego zostały odwołane pociągi "Lajkonik" (Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa) i "Klimczok" (Warszawa-Katowice, Katowice-Warszawa).

Od 1 marca zostanie odwołany pociąg "Beskidy" (Warszawa-Bielsko-Biała, Bielsko-Biała -Warszawa), ale w pociągu "Odra" (Warszawa-Wrocław, Wrocław-Warszawa) kursowała będzie grupa wagonów do Bielska-Białej.

Odwołane będą też pociągi kursujące na trasie Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa: "Helena Modrzejewska", "Maria Curie-Skłodowska", "Mickiewicz"; oraz "Witkacy" (na trasie (Kraków - Warszawa). Odwołane będą też połączenia Warszawa-Wrocław, Wrocław-Warszawa pociągami "Korfanty" i "Ślęża".

Zmiany będą dotyczyć także innych linii, np. na Dolnym Śląsku. PKP Intercity podała, że wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Jelenia Góra- Szklarska Poręba Górna-Jelenia Góra za pociąg "Karkonosze".

Spółka poinformowała, że w związku z modernizacją linii nr 64 na odcinku Koniecpol - Sprowa nastąpi przerwa w ruchu w dniach 15-17 lutego, co wiązać się będzie z odwołaniem niektórych pociągów jeżdżących tą trasą w tych dniach lub skierowaniem ich na trasę okrężną.

Zmiany będą też dotyczyć pociągów kursujących trasa kolejową do Zakopanego oraz po torach na terenie Trójmiasta i Łódzkiego Węzła Kolejowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.