PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze na kanalizację we Włocławku

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    19 stycznia 2010 - 11:51

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) we Włocławku otrzyma dotację z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w mieście, poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Całkowity koszt kwalifikowany projektu wynosi 56,7 mln zł, w tym wartość przewidywanego dofinansowania z Funduszu Spójności wynosi maksymalnie 28,5 mln zł.

Projekt będzie realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku na terenie gminy miasta Włocławek. Obejmuje budowę ponad 15 km kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją dwóch i budową pięciu przepompowni ścieków, modernizację i rozbudowę ujęcia i stacji uzdatniania wody „Krzywe Błota” z systemem monitoringu sieci wodociągowej, modernizację i przebudowę głównej przepompowni ścieków oraz dostawę i wdrożenie systemu zarządzania infrastrukturą sieciową z wykorzystaniem technologii GIS.

Do wybudowanej sieci kanalizacyjnej przyłączonych zostanie ponad 3 tys. mieszkańców, w wyniku czego stopień skanalizowania aglomeracji osiągnie wskaźnik ponad 92%. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.