Sąd nad majątkiem Kościoła

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 24-08-2010
  • drukuj
Jeszcze w tym roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy, czy działalność Komisji Majątkowej jest legalna - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli TK podważy działalność komisji bez zastrzeżenia, to zarządcy nieruchomości przekazanych Kościołowi będą mogli decyzję komisji zaskarżyć do sądu w ciągu 60 dni - zaznacza gazeta. W ciągu 21 lat działania komisja oddała nieruchomości warte 24 mld zł - akcentuje gazeta.

"Przepisy regulujące pracę komisji mogą godzić w zasadę państwa prawa oraz sprawiedliwości społecznej" - mówi "DGP" prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie. Wszystko przez to, że komisja pracuje bez żadnego nadzoru, a od jej decyzji nie można się odwołać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pod grzechem śmiertelnym, zwłaszcza Kościołowi, Nie wolno wydzierać grosza narodowi. To się nie podoba Wszechmocnemu Panu, Gdy w proch się obraca ogrom dobrostanu.

Eterno Vagabundo, 2010-08-30 00:00:22 odpowiedz

A czyja to władza?! Ręka rękę myje! Piją sobie z dziobków od lewej do prawej! Przywłaszczają nie tylko majątki i szmal, ale nawet zwykłe odezwania w polskim języku: "tej ziemi" - nie masz prawa powiedzieć, bo tak mamrotał biały ojciec, co sądzisz o ewangelistach nie masz prawa powi...edzieć w wolnym kraju, bo cię jakiś facet od sekt zawlecze pod sąd. Czarni okupanci są wszechmocni i bezkarni. rozwiń

Staruch, 2010-08-24 17:35:00 odpowiedz

Kto ją powołał i w jakim celu ? Kościół to największy malwersant w XXI wieku. Pozakładali steki instytucji przykościelnych po to by grabić państwo i obywatela.To żenujące i absurdalne ,że władza na to pozwala.

Marko, 2010-08-24 08:26:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE