PARTNER PORTALU
 • BGK

Sąd nad majątkiem Kościoła

 • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    24 sierpnia 2010 - 07:30

Jeszcze w tym roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy, czy działalność Komisji Majątkowej jest legalna - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Jeśli TK podważy działalność komisji bez zastrzeżenia, to zarządcy nieruchomości przekazanych Kościołowi będą mogli decyzję komisji zaskarżyć do sądu w ciągu 60 dni - zaznacza gazeta. W ciągu 21 lat działania komisja oddała nieruchomości warte 24 mld zł - akcentuje gazeta.

"Przepisy regulujące pracę komisji mogą godzić w zasadę państwa prawa oraz sprawiedliwości społecznej" - mówi "DGP" prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie. Wszystko przez to, że komisja pracuje bez żadnego nadzoru, a od jej decyzji nie można się odwołać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2010-08-30 00:00:22

  Pod grzechem śmiertelnym, zwłaszcza Kościołowi, Nie wolno wydzierać grosza narodowi. To się nie podoba Wszechmocnemu Panu, Gdy w proch się obraca ogrom dobrostanu.
 • Staruch, 2010-08-24 17:35:00

  A czyja to władza?! Ręka rękę myje! Piją sobie z dziobków od lewej do prawej! Przywłaszczają nie tylko majątki i szmal, ale nawet zwykłe odezwania w polskim języku: "tej ziemi" - nie masz prawa powiedzieć, bo tak mamrotał biały ojciec, co sądzisz o ewangelistach nie masz prawa powi...edzieć w wolnym kraju, bo cię jakiś facet od sekt zawlecze pod sąd. Czarni okupanci są wszechmocni i bezkarni.  rozwiń
 • Marko, 2010-08-24 08:26:46

  Kto ją powołał i w jakim celu ? Kościół to największy malwersant w XXI wieku. Pozakładali steki instytucji przykościelnych po to by grabić państwo i obywatela.To żenujące i absurdalne ,że władza na to pozwala.