Sąd nad majątkiem Kościoła

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 24-08-2010
  • drukuj
Jeszcze w tym roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy, czy działalność Komisji Majątkowej jest legalna - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli TK podważy działalność komisji bez zastrzeżenia, to zarządcy nieruchomości przekazanych Kościołowi będą mogli decyzję komisji zaskarżyć do sądu w ciągu 60 dni - zaznacza gazeta. W ciągu 21 lat działania komisja oddała nieruchomości warte 24 mld zł - akcentuje gazeta.

"Przepisy regulujące pracę komisji mogą godzić w zasadę państwa prawa oraz sprawiedliwości społecznej" - mówi "DGP" prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie. Wszystko przez to, że komisja pracuje bez żadnego nadzoru, a od jej decyzji nie można się odwołać.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE


Pod grzechem śmiertelnym, zwłaszcza Kościołowi,
Nie wolno wydzierać grosza narodowi.
To się nie podoba Wszechmocnemu Panu,
Gdy w proch się obraca ogrom dobrostanu.

Eterno Vagabundo, 2010-08-30 00:00:22 odpowiedz

A czyja to władza?! Ręka rękę myje! Piją sobie z dziobków od lewej do prawej! Przywłaszczają nie tylko majątki i szmal, ale nawet zwykłe odezwania w polskim języku: "tej ziemi" - nie masz prawa powiedzieć, bo tak mamrotał biały ojciec, co sądzisz o ewangelistach nie masz prawa powi...edzieć w wolnym kraju, bo cię jakiś facet od sekt zawlecze pod sąd.
Czarni okupanci są wszechmocni i bezkarni.
rozwiń

Staruch, 2010-08-24 17:35:00 odpowiedz

Kto ją powołał i w jakim celu ? Kościół to największy malwersant w XXI wieku.
Pozakładali steki instytucji przykościelnych po to by grabić państwo i obywatela.To żenujące i absurdalne ,że władza na to pozwala.

Marko, 2010-08-24 08:26:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE