PARTNER PORTALU
  • BGK

Sąd zawiesza postępowania w sprawie podwyżek czynszów w Białymstoku

  • pap/wnp.pl    1 października 2009 - 16:23

Białostocki sąd rejonowy zawiesił w czwartek postępowania dotyczące kolejnych pozwów mieszkańców przeciwko Zarządowi Mienia Komunalnego w sprawie znacznych podwyżek czynszów.
Będzie czekał na prawomocne rozstrzygnięcia pierwszych takich spraw. Dwa tygodnie temu trzy pozwy zostały bowiem oddalone, ale spodziewane są apelacje lokatorów.

O zawieszenie wnioskował pełnomocnik Zarządu Mienia Komunalnego; zgodzili się na to pozywający gminę lokatorzy. Spodziewają się bowiem takich samych, niekorzystnych dla nich rozstrzygnięć w sądzie pierwszej instancji i już zapowiadają ewentualne apelacje do Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Podwyżki czynszów zaczęły obowiązywać w Białymstoku od 1 lipca 2009 r. W efekcie niektórym lokatorom czynsz wzrósł nawet o 160 proc. i muszą płacić miesięcznie o 300-400 zł więcej niż dotychczas.

Część mieszkańców skupionych w komitecie protestacyjnym od początku kwestionuje wysokość podwyżek i tryb ich wprowadzenia. Chcą niższych stawek i podwyżek rozłożonych w czasie.

Poprzednio podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych w Białymstoku wprowadzono w 2002 roku. Miasto podkreśla, że pieniądze uzyskane z tego tytułu w całości będą przeznaczone na remonty.

W Białymstoku jest blisko 8 tys. lokali komunalnych. Z danych Zarządu Mienia Komunalnego wynika, że w lokalach należących do gminy mieszka około 7 proc. mieszkańców miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.