PARTNER PORTALU
  • BGK

Samolotem z Łodzi do Winnicy

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    16 października 2010 - 07:40
Samolotem z Łodzi do Winnicy

W piątek 15 października, punktualnie o 10.50, wzbił się w niebo samolot do Winnicy. To pierwsze połączenie Łodzi z Ukrainą. Ma charakter czarterowy. Na początek zaplanowano loty do końca roku.
Połączenie obsługuje Jet Air. Samolot latający na trasie Łódź – Winnica ma 46 miejsc. Mogą go wynajmować przedsiębiorcy i handlowcy zainteresowani współpracą ze Wschodem oraz biura podróży. Lotnisko tylko pomoże im w organizacji przedsięwzięcia – informuje „Dziennik Łódzki”.

Jeśli zostaną wolne miejsca, na Ukrainę będzie mógł polecieć każdy. Wystarczy, że zgłosi się do centrum lotów. Tam będzie można zarezerwować bilet. Cena to 350 zł za osobę w jedną stronę.

Nowe połączenie z Łodzi to pomysł władz Winnicy. Niedaleko niej jest Żytomierz, czyli największe skupisko Polonii, która chce latać do kraju przodków.

Łódź ma z czasem szansę stać się oknem na świat dla tych Ukraińców, którzy właśnie przez to miasto będą chcieli latać dalej, do Wielkiej Brytanii.

W pierwszy rejs do Winnicy polecieli m.in. przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, biur podróży, delegacja łódzkiego lotniska, Straży Granicznej oraz Izby Celnej – podaje „Dziennik Łódzki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • kris, 2014-09-27 19:08:52

    Do Jerzy Wojcicki WIZYT.NET: Panie Wojcicki widziałem pana na wiecu pod czerwono-czarnymi flagami UPA czy zapomniał juz pan o 200 tysiacach polskich kobiet i dzieci ? ile dostaje pan za ta "niepamiec" ?
  • Jerzy Wojcicki WIZYT.NET, 2010-10-30 08:37:14

    Myślę, że jednak Winnica jest największym skupiskiem Polonii na Ukrainie po Lwowie. Mamy tu Konsulat RP, trzy kościoły katolickie i kaplicę oraz dużo organizacji polonijnych