PARTNER PORTALU
  • BGK

Samoloty coraz popularniejszy środek krajowej komunikacji

  • PAP/Dziennik Polski    13 marca 2012 - 07:38

Polskie Linie Lotnicze LOT mają już konkurencję także w przewozach krajowych. Jeden z operatorów rozpocznie regularne loty między polskimi portami lotniczymi. Kolejni przewoźnicy obserwują, czy na rynku jest jeszcze coś do ugrania.
Niedawno ruszyła sprzedaż biletów krajowych przez OLT Express, który z początkiem kwietnia uruchomi regularną komunikację na krajowych trasach. Dorośli mogą podróżować na tych miedzy największymi polskimi miastami już za jedyne 99 zł w jedną stronę - pisze "Dziennik Polski".

Na reakcję PLL LOT nie trzeba było długo czekać. Kilka dni temu zakończyła się akcja promocyjna przewoźnika, który oferował rejsy krajowe już za 79 zł w jedną stronę. Nie wiadomo jednak, jak długo przyjdzie czekać na podobne okazje i jak długo konkurencja LOT-u utrzyma obecne ceny. W każdym razie coś zaczyna się w tej sprawie dziać.

Od kilku lat, z przerwami, rejsy z Zielonej Góry do Warszawy obsługuje linia Sprint Air. "Jesteśmy z założenia linią cargo, nastawioną na transport towarów, ale połączeniem z Zielonej Górą-Babimostem zaryzykowaliśmy z całkiem niezłym skutkiem" - mówi Adriana Fibingier-Pawelska ze Sprint Air. Linia na razie nie zamierza uruchamiać nowych połączeń krajowych, ale nie można tego wykluczać w przyszłości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.