PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy anonimowo narzekają rządowy program mieszkaniowy

  • Parlamentarny.pl    9 sierpnia 2016 - 16:18
Samorządowcy anonimowo narzekają rządowy program mieszkaniowy
Program Mieszkanie plus ma pomóc Polakom w nabyciu własnych lokali. Zdaniem samorządowców może jednak przysporzyć sporych problemów (fot.pixabay)

• Rząd szykuje nowy program - Mieszkanie plus.
• Według samorządowców wiele tanich rządowych lokali powstanie na odludziu.
• Ktoś będzie musiał tam wybudować żłobki czy doprowadzić komunikację miejską - żalą się na łamach Dziennika.pl samorządowcy.
Program Mieszkanie plus ma pomóc Polakom w nabyciu własnych lokali. Zdaniem samorządowców może jednak przysporzyć sporych problemów. Chodzi przede wszystkim o lokalizację mieszkań. Nie ma na nie miejsca w centrach miast, będą więc musiały powstawać na obrzeżach.

"Lokalne władze martwi to, w jaki sposób rząd chce wykorzystać tereny należące do Skarbu Państwa. A tych w ramach wstępnej kwerendy znaleziono 8740 ha, z czego najwięcej (niemal 3 tys. ha) w Wielkopolsce. Główna obawa to dalsze niekontrolowane rozlewanie się miast" - pisze Dziennik.pl.

Jak donosi portal, samorządy boją się sytuacji, w której rząd zacznie stawiać osiedla na swoich terenach, z dala od centrum. - Potem mieszkańcy z tych odludzi zaczną wychodzić do nas z żądaniami: wybudujcie nam żłobek, a to przedszkole, a to dociągnijcie komunikację miejską. Pytanie, skąd mamy na to wziąć pieniądze - mówi Dziennikowi.pl jeden z samorządowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • bograczyk, 2016-08-11 12:30:07

    a czemu samorządowcy nie powiedzą ,ze centra miast nie należa już do polaków tylko do cudzoziemców ,a konkretnie niemców ,PRZECIEŻ JA SAM NIEMIEC Z DZIADA PRADZIADA MAM 8 KAMIENIC W CENTRACH MIAST <MOI KOLEDZY TEŻ HEHEHe
  • obusieczny, 2016-08-11 12:27:52

    No tak bo zwykły polaczek ma mieszkać pod mostem ,a samorządowiec w ciepłyym apartamentowcu wybudowanym z naszych podatków ,taka jest prawda