Samorządowcy pomogli powodzianom

Premier Donald Tusk spotkał się z samorządowcami, którzy przyczynili się do wybudowania w miejscowości Kłodne domów dla rodzin, które utraciły dobytek w czasie powodzi.
Samorządowcy pomogli powodzianom

Tusk w czwartek w miejscowości Kłodne (Małopolskie) odwiedził tereny, na których znajdują się domy zbudowane dla powodzian. Premier obejrzał 15 nowo wybudowanych domów.

Czytaj też: Powódź pieniędzy dla poszkodowanych

- Przyjmijcie ode mnie szczere gratulacje, chce się pomagać takim samorządowcom i ludziom, którzy potrafią wykorzystać każdy moment, każdą chwilę. Aż mi się oczy śmiały, jak widziałem, jak to można zrobić - powiedział w czwartek Tusk dziennikarzom. Jak zauważył, nowo wybudowane domy mają bardzo wysoki standard.

Premier podkreślił też, że zasiłki dla osób poszkodowanych przez powódź zostały w tej miejscowości załatwione w ciągu kilkudziesięciu godzin. - Widać wyraźnie, jak bardzo dużo zależy od ludzi, którzy działają na miejscu, a tutaj postawili nie tylko domy dla tych, co stracili mieszkania, ale w pewnym sensie postawili też bardzo optymistyczny pomnik, że w Polsce też możliwe są takie rekordy świata - zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE