Samorządy nie mają na rachunki za prąd

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie
  • 18-05-2012
  • drukuj
Ciemne ulice, nieoświetlone place – tak wygląda wiele wsi i miasteczek w Polsce. Samorządów nie stać na opłacenie rachunków za prąd.
Samorządy nie mają na rachunki za prąd
W Bolesławcu w woj. łódzkim i w 11 miejscowościach gminy Bolesławiec latarnie uliczne gasną o północy – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Później do rana panują głębokie ciemności. „Gasimy światło, bo musimy oszczędzać” – usprawiedliwia się wójt Leszek Dominas.

Zadłużenie gminy Bolesławiec sięga 32 proc. rocznego budżetu. W o wiele gorszej sytuacji znajduje się mnóstwo polskich gmin. „Połowa z nich nie mogłaby skorzystać z programów unijnych, bo nie mają środków na wkład własny” – podkreśla poseł Krzysztof Tchorzewski z PiS-u.

„Wszystkie gminy ościenne już od dawna wyłączają nocne oświetlenie. My byliśmy ostatni” – przekonuje Dominas.

Ale może być jeszcze gorzej. Samorządów nie stać bowiem także na oświetlenie fragmentów dróg krajowych przebiegających w granicach ich gmin.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że jeżeli za oświetlenie dróg krajowych będzie miała płacić GDDKiA, to obetnie gminom subwencje – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

To niech doświetlają ulice kagankami oświaty.

Kaganek, 2012-05-18 12:23:25 odpowiedz

Za gaszenie oświetlenia jest paragraf panie wójcie.

aplykant, 2012-05-18 09:52:52 odpowiedz

A ja uważam,że z pewnością w tym mieście podobnie jak w innych dużo pieniędzy wydaje się na oświetlenie kościołów,których proboszczowie winni sami płacić za bardzo jasno oświetlane nieruchomości.Jeżdżę po kraju i widzę te bardzo jasne światła. Chyba czas nadszedł żeby purpuraci sami płacili za s...wojeposesje,tak jak płacą przeciętni śmiertelnicy w całej Polsce. rozwiń

Edvige, 2012-05-18 08:58:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE