PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy nie mają na rachunki za prąd

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    18 maja 2012 - 07:06
Samorządy nie mają na rachunki za prąd

Ciemne ulice, nieoświetlone place – tak wygląda wiele wsi i miasteczek w Polsce. Samorządów nie stać na opłacenie rachunków za prąd.
W Bolesławcu w woj. łódzkim i w 11 miejscowościach gminy Bolesławiec latarnie uliczne gasną o północy – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Później do rana panują głębokie ciemności. „Gasimy światło, bo musimy oszczędzać” – usprawiedliwia się wójt Leszek Dominas.

Zadłużenie gminy Bolesławiec sięga 32 proc. rocznego budżetu. W o wiele gorszej sytuacji znajduje się mnóstwo polskich gmin. „Połowa z nich nie mogłaby skorzystać z programów unijnych, bo nie mają środków na wkład własny” – podkreśla poseł Krzysztof Tchorzewski z PiS-u.

„Wszystkie gminy ościenne już od dawna wyłączają nocne oświetlenie. My byliśmy ostatni” – przekonuje Dominas.

Ale może być jeszcze gorzej. Samorządów nie stać bowiem także na oświetlenie fragmentów dróg krajowych przebiegających w granicach ich gmin.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że jeżeli za oświetlenie dróg krajowych będzie miała płacić GDDKiA, to obetnie gminom subwencje – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • Kaganek, 2012-05-18 12:23:25

  To niech doświetlają ulice kagankami oświaty.
 • aplykant, 2012-05-18 09:52:52

  Za gaszenie oświetlenia jest paragraf panie wójcie.
 • Edvige, 2012-05-18 08:58:42

  A ja uważam,że z pewnością w tym mieście podobnie jak w innych dużo pieniędzy wydaje się na oświetlenie kościołów,których proboszczowie winni sami płacić za bardzo jasno oświetlane nieruchomości.Jeżdżę po kraju i widzę te bardzo jasne światła. Chyba czas nadszedł żeby purpuraci sami płacili za s...wojeposesje,tak jak płacą przeciętni śmiertelnicy w całej Polsce.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: