PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy z rejonu Koszalina zapłacą 80 mln zł za obiór odpadów

  • PAP    11 czerwca 2014 - 16:42
Samorządy z rejonu Koszalina zapłacą 80 mln zł za obiór odpadów

80 mln zł będzie w najbliższych sześciu latach kosztować Koszalin i 12 ościennych gmin odbiór odpadów komunalnych.
Pieniądze trafią do koszalińskiej spółki Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która wygrała przetarg na eksploatację Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

Opady z czterech gmin: Będzino, Białogard (gm. wiejska), Koszalin i Tychowo - zaczną trafiać do RIPOK już w lipcu br. A Biesiekierz, Malechowo, Manowo i Świeszyno zaczną je dostarczać w styczniu 2015 r. Natomiast Bobolice i Polanów rok później, zaś Białogard (gm. miejska), Mielno i Sianów od roku 2017.

W 2013 r. we wszystkich objętych przetargiem gminach "wyprodukowano" 45 tys. ton odpadów, nadających się do składowania w RIPOK. Według szacunków w 2017 r. będzie to 50 tys. ton.

Śmieci gromadzone w podkoszalińskim Sianowie w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych będą w pewnej części stanowić paliwo dla planowanego Zakładu Termicznego Przekształcania Opadów (ZTPO), czyli tzw. spalarni. Obiekt ma postać w Koszalinie. Miasto chce, by wybudował go prywatny inwestor. Wyznaczona została już lokalizacja zakładu. Przetarg na sprzedaż 1,5-hektarowej działki, na której ma być zbudowany ZTPO, ma być ogłoszony na przełomie czerwca i lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.