PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy znalazły sposób na frekwencję w pociągach

  • MIW    29 marca 2016 - 12:46
Samorządy znalazły sposób na frekwencję w pociągach
Czy kolejne regiony także wprowadzą specjalną taryfę na kolei? (Fot. : pl.wikipedia.org/ Tomasz Chorwat / CC BY-SA 3.0)

• Dzięki specjalnym taryfom wojewódzkim kupimy bilety za połowę normalnej ceny.
• Takie zachęty wprowadziły województwa świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie. 
• Podróżni docenili ten gest. Frekwencja w pociągach wzrosła.
Jak przyciągnąć pasażera do kolei? Dobrym sposobem jest cena. Jak donosi Portal Kolejowy w trzech województwach (kujawsko-pomorskim, podkarpackim i świętokrzyskim), gdzie wprowadzono specjalne taryfy biletowe, liczba podróżnych korzystających z usług kolei wyraźnie wzrosła.

Dzięki specjalnym taryfom wojewódzkim ceny biletów są zdecydowanie niższe od tych z taryfy podstawowej. Jak zauważa portal, upusty sięgają 50, a nawet w niektórych przypadkach prawie 70 procent ceny wyjściowej. Co więcej, przewoźnicy honorują ulgi ustawowe, a także mogą wprowadzać swoje własne promocje. Na wprowadzeniu taryfy najbardziej korzystają osoby kupujące bilety jednorazowe (zwłaszcza na krótkie odcinki) lub miesięczne.

Efekt? Jak informuje RK wprowadzenie do oferty Przewozów Regionalnych Biletu Świętokrzyskiego sprawiło, że liczba pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika niemal się podwoiła. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim od momentu wprowadzenia specjalnej oferty frekwencja wzrosła o ok. 18 procent.

Jedynie na Podkarpaciu wzrost liczby pasażerów nie osiągnął zadowalającego poziomu, choć przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie wiążą ten fakt z prowadzonym remoncie na głównej trasie regionu (PrzemyślRzeszów – Kraków).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.