Ścieki droższe, woda tylko o VAT

  • chelmonline.pl
  • 28-01-2011
  • drukuj
- Podwyżka cen jest wymuszona została zmianą stawki VAT i wciąż wzrastającymi cenami np. energii - wyjaśniał radnym miasta Chełm prezes MPGK Andrzej Roguski - Z naszych szaunków wynika, że 4 osobowa rodzina zapłaci około 7 zł miesięcznie.
Radni opozycji oczywiście na podwyżkę się nie zgodzili. Za byli radni koalicji.

Od 1 marca metr szescienny wody kosztował będzie 2,66 zł, czyli cena wzrosnie dokładnie o 1%. O tyle bowiem zmieniła się stawka podatku VAT.

Droższe będzie natomiast odprowadzanie ścieków. Z metr sześcienny zapłacimy 4,26 zł. W górę idą także opłaty za odczyt wodomierzy. Do tej pory opłata wynosiła 6,69 zł, od marca zapłacimy 6,75.

- Rozumiem, że wzrosły koszty, wzrósł VAT, ale dlaczego wzrosła stawka za odczyt wodomierzy - pytał radny PiS Zdzisław Szwed.

- Wzrost opłaty abonamentowej spowodowany jest błędnym wyliczeniem, które zastosowano przy wyliczaniu stawki. Ta sytuacja miała miejsce wiele lat temu. W rzeczywistości, gdybyśmy chcieli jednorazowo podnieść tę opłatę, to wzrosłaby ona bardzo mocno. Dlatego robimy to sukcesywnie - mówił prezes MPGK. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prezydent Chełma nie powinna podnosić kosztów wody i ścieków. VAT wzrósł o 1% to spółka mogła to przejąc na siebie. Ale to jest chyba początek wielkiej fali zwyżki podatków, opłat i zwyżek czego się da w Chełmie - bo grosza nie mają i od ludzi trzeba będzie wyrwać. Teraz też juz jej ludzie na sesji ...zgłosoli tzw podatek śmieciowy. A co na to radni? Ale mamy władzę niech mnie ........ . Pozdrawiam rozwiń

Basetla, 2011-01-30 18:58:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE