PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścieżka rowerowa z Bielan na Mokotów

  • PAP    22 lipca 2013 - 17:18
Ścieżka rowerowa z Bielan na Mokotów

W 2014 r. ma być gotowa szesnastokilometrowa trasa rowerowa wzdłuż Wisły łącząca Bielany z Mokotowem – zapowiedział w poniedziałek stołeczny ratusz.
To centralny odcinek Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, który będzie biegł od Młocin do Konstancina-Jeziorny.

W ramach przygotowania centralnego odcinka szlaku powstaną nie tylko pasy i ścieżki rowerowe, ale również szerokie (miejscami do 10 m) promenady pieszo-rowerowe tuż nad brzegiem rzeki - poinformował wydział prasowy stołecznego ratusza.

Prace będą realizowane w etapach: najpierw odcinek od mostu Skłodowskiej-Curie do ul. Boleść, następnie odcinek pomiędzy mostem Poniatowskiego i Cyplem Czerniakowskim do wysokości ul. Zaruskiego. Obie te części połączy ścieżka rowerowa budowana podczas modernizacji nadwiślańskich bulwarów.

Kolejny fragment trasy to odcinek wzdłuż ul. Czerniakowskiej od ul. Zagórnej do ul. Wolickiej. W ostatnim etapie wzdłuż ul. Wał Zawadowski powstaną nowe, szerokie pobocza, udostępnione dla ruchu rowerowego.

Łącznie będzie to 16 km tras rowerowych, z czego ponad 12 km to nowe połączenia.

Nadwiślański Szlak Rowerowy docelowo ma prowadzić od Lasu Młocińskiego do Konstancina-Jeziorny; obejmie 34 km, w tym 27 km całkiem nowych dróg dla rowerów - podkreślono.

Nadwiślański Szlak Rowerowy jest częścią projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy +Pedałuj i płyń+ (bike&sail) - etap I", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wydział prasowy stołecznego ratusza poinformował, że w poniedziałek otwarto nową drogę rowerową wzdłuż ulicy Jagiellońskiej od ul. św. Cyryla i Metodego do ronda Starzyńskiego (ok. 1,7 km).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • bez/Radny, 2013-07-30 17:38:17

    Czytam o ścieżkach i chce mi się rzygać....Na zachodzie Europy, tam gdzei ściga się urzędników-przestępców okradających państwowe i samorządowe kasy ścieżki rowerowe to, oddzielone od reszty jezdni ciągłą linią pobocza asfaltowe. koszt takiej ścieżki to koszt farby i jej nałożenie. W skorumpowanej,... jak jakiś bantustan, POlsce takie coś nie przejdzie ponieważ malowanie nie daje możliwości okradania budżetów. Dlatego buduje się ścieżki rowerowe o takich parametrach jakby jeździły po niej tabuny rowerzystów, jak w jakichś tam Chinach. Kto i kiedy zacznie rozliczać przestępców urzędników za ich przkręty i złodziejstwa. Może by w Polsce utworzyć prawdziwą prokuraturę a prokuratorów zaimportować np. z Niemiec czy Czech (dadzą gwarancję uczciwości) zlikwidować CBS,CBA, straże wiejskie, itp podobne zbędne Amty dać pieniądze policji tak jak to było za czasów śp."komuny". To da gwarancję ściganioa przestępców na urzędniczych stołkach. Ja zacząłbym od preemiera i jego ministrów. Przykład dały nam Chorwacja i Islandia. Tam już tacy osobnicy zostali rozliczenie pod hasłem - "cela dla premiera".  rozwiń