PARTNER PORTALU
  • BGK

Segregacja śmieci jak układanie puzzli

  • esosnowiec.pl    7 maja 2013 - 09:31
Segregacja śmieci jak układanie puzzli

Segregacja śmieci może być jak układanie puzzli, niekoniecznie trudna, a z pewnością przynosi pozytywne efekty. Z takim właśnie przesłaniem rusza kolejna odsłona akcji informacyjno-promocyjnej w Sławkowie, prowadzonej w związku ze zmianami w systemie odbioru odpadów komunalnych.
- Motywem graficznym naszej akcji informacyjnej skierowanej do mieszkańców są właśnie puzzle. Chcemy pokazać, że selekcja odpadów może być prosta jak układanie puzzli, skoro potrafią to dzieci, to dlaczego nie dorośli - mówi Bronisław Goraj, burmistrz Sławkowa.

W ostatnim numerze samorządowego miesięcznika Kurier Sławkowski oraz na stronach urzędowych www.slawkow.pl pojawiły się szczegółowe instrukcje graficzne, informujące jak poprawnie segregować odpady.

Każdy element puzzli jest w innym kolorze, odpowiadającym barwie pojemnika do segregacji i dokładnie opisany, co należy do niego wrzucać, a czego nie.

Do 1 lipca, czyli do dnia kiedy zacznie obowiązywać nowy system odbioru odpadów komunalnych, przygotowane zostaną dodatkowo bezpłatne poradniki ułatwiające segregację śmieci, które wykonane zostaną w taki sposób, aby były przede wszystkim zrozumiałe, trwałe i poręczne.

- Chcemy ułatwić naszym mieszkańcom proces segregacji, właśnie poprzez dotarcie do wszystkich z odpowiednią informacją. Nam wszystkim zależy na sprawnej i rzetelnej segregacji odpadów, bowiem osoby które będą to robić, zapłacą za śmieci mniej, a gmina nie będzie narażona na wysokie kary - podkreśla burmistrz Goraj dodając, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej miesięczne stawki za odbiór odpadów komunalnych wynosić będą odpowiednio: za odpady niesegregowane - 13,50 zł od osoby, a za odpady segregowane - 10,80 zł od osoby.

Instrukcje w „Kurierze Sławkowskim" oraz na stronach internetowych urzędu miasta i specjalny poradnik dla mieszkańców to nie wszystko. Władze miasta wspólnie z firmą Alba oraz szkołami i przedszkolem przygotowują również specjalne akcje i lekcje, podczas których młodzież i dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat segregacji odpadów.

- Co będzie podczas tych akcji, to jeszcze tajemnica, ale z pewnością puzzli nie zabraknie - zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem portalu PortalSamorządowy.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.