Segregacja śmieci jak układanie puzzli

  • esosnowiec.pl
  • 07-05-2013
  • drukuj
Segregacja śmieci może być jak układanie puzzli, niekoniecznie trudna, a z pewnością przynosi pozytywne efekty. Z takim właśnie przesłaniem rusza kolejna odsłona akcji informacyjno-promocyjnej w Sławkowie, prowadzonej w związku ze zmianami w systemie odbioru odpadów komunalnych.
Segregacja śmieci jak układanie puzzli

- Motywem graficznym naszej akcji informacyjnej skierowanej do mieszkańców są właśnie puzzle. Chcemy pokazać, że selekcja odpadów może być prosta jak układanie puzzli, skoro potrafią to dzieci, to dlaczego nie dorośli - mówi Bronisław Goraj, burmistrz Sławkowa.

W ostatnim numerze samorządowego miesięcznika Kurier Sławkowski oraz na stronach urzędowych www.slawkow.pl pojawiły się szczegółowe instrukcje graficzne, informujące jak poprawnie segregować odpady.

Każdy element puzzli jest w innym kolorze, odpowiadającym barwie pojemnika do segregacji i dokładnie opisany, co należy do niego wrzucać, a czego nie.

Do 1 lipca, czyli do dnia kiedy zacznie obowiązywać nowy system odbioru odpadów komunalnych, przygotowane zostaną dodatkowo bezpłatne poradniki ułatwiające segregację śmieci, które wykonane zostaną w taki sposób, aby były przede wszystkim zrozumiałe, trwałe i poręczne.

- Chcemy ułatwić naszym mieszkańcom proces segregacji, właśnie poprzez dotarcie do wszystkich z odpowiednią informacją. Nam wszystkim zależy na sprawnej i rzetelnej segregacji odpadów, bowiem osoby które będą to robić, zapłacą za śmieci mniej, a gmina nie będzie narażona na wysokie kary - podkreśla burmistrz Goraj dodając, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej miesięczne stawki za odbiór odpadów komunalnych wynosić będą odpowiednio: za odpady niesegregowane - 13,50 zł od osoby, a za odpady segregowane - 10,80 zł od osoby.

Instrukcje w „Kurierze Sławkowskim" oraz na stronach internetowych urzędu miasta i specjalny poradnik dla mieszkańców to nie wszystko. Władze miasta wspólnie z firmą Alba oraz szkołami i przedszkolem przygotowują również specjalne akcje i lekcje, podczas których młodzież i dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat segregacji odpadów.

- Co będzie podczas tych akcji, to jeszcze tajemnica, ale z pewnością puzzli nie zabraknie - zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem portalu PortalSamorządowy.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE