PARTNER PORTALU
  • BGK

Segregowanie bez barier: bezpłatne naklejki w systemie Braille’a

  • pt    6 grudnia 2016 - 16:29
Segregowanie bez barier: bezpłatne naklejki w systemie Braille’a
Segreguję – nie widzę przeszkód - pod takim tytułem ruszył Program Eneris skierowany do środowiska osób niepełnosprawnych (fot.mat.prasowe)

• Firma Eneris wypuściła na rynek bezpłatne naklejki dla osób z problemami wzroku, które pomogą w sortowaniu odpadów.
• Zestaw sześciu naklejek przygotowano w systemie Braille’a.
Segreguję – nie widzę przeszkód - pod takim tytułem ruszył Program Eneris skierowany do środowiska osób niepełnosprawnych.

Firma odbiera odpady od 1,1 mln mieszkańców z blisko 100 gmin. Blisko 5% z nich to osoby z niepełnosprawnością wzroku. Dla nich przygotowano specjalną naklejkę w kontrastowych barwach, z napisami w systemie Braille’a z 6 różnymi nazwami odpadów.

To pilotażowy w branży program objęty patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Polskiego Związku Niewidomych.

Jak pokazują statystyki, w kraju jest prawie 2 mln osób, które ze względu na problemy ze wzrokiem nie sortują odpadów (nie odróżniają kolorów pojemników). Problem zgłosili do Grupy Eneris sami niepełnosprawni.

Efektem współpracy obu środowisk jest specjalna naklejka w alfabecie Braille’a, którą należy przykleić w prawym górnym rogu pojemnika. Dzięki temu osoby niewidzące będą mogły włączyć się w segregowanie odpadów.

Firma zobowiązała się też do przeszkolenia pracowników Biur Obsługi Klienta, a także kierowców i ładowaczy śmieciarek z zakresu obsługi klientów z niepełnosprawnością. Patronat nad programem objął Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Polski Związek Niewidomych.

Zestaw sześciu naklejek przygotowanych w systemie Braille’a można otrzymać, pisząc na adres ok@grupa-eneris.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 801 00 38 38.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.