PARTNER PORTALU
 • BGK

Sejm przyjął Prawo wodne

 • biks    18 lipca 2017 - 22:49
Sejm przyjął Prawo wodne
Nowe Prawo wodne ma w pełni wdrażać unijną Ramową Dyrektywę Wodną, w tym art. 9, mówiący o tzw. zwrocie kosztów usług wodnych. Opłatami za pobór wody mają zostać objęci m.in. rolnicy, branża energetyczna, hodowcy ryb czy przedsiębiorcy, którzy wykorzystują duże ilości wody do produkcji (fot.:szczecin.rdos.gov.pl)

Sejm przyjął Prawo wodne. Głos przy okazji zabrała premier Beata Szydło.
- Ceny wody nie wzrosną. Tak jak zadeklarowałam na poprzednim posiedzeniu, po przeanalizowaniu tego projektu ustawy pod tym kątem, żeby zabezpieczyć go od niekontrolowanych podwyżek wody, zostaną zgłoszone w Senacie odpowiednie poprawki. Chcę jeszcze raz podkreślić, że ceny wody nie wzrosną - zadeklarowała premier.

Poza emocjami jest w państwa wykonaniu dużo obłudy, ocean demagogii i morze kłamstw. Z dzisiejszego dnia proponuję żebyście wszyscy państwo zapamiętali dwie prawdy - podwyżek wody nie będzie, reforma sądownictwa będzie. I jeszcze raz powtórzę - podwyżek wody nie będzie, reforma sądownictwa będzie - podsumowała Beata Szydło.

Więcej na temat nowego prawa pisaliśmy ostatnio TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • suweren z Brzeszcz, 2017-07-19 11:01:26

  ceny wody będzie regulowała broszka z Brzeszcz ... słaba burmistrz słaba premier
 • samorządowiec , 2017-07-19 08:23:44

  Do ocena z samorządu: Jaki wpływ tak na prawdę ma Premier Rządu na ceny wody ?,przecież nikt tych deklaracji nie traktuje poważnie bo i nie może .
 • "poseł od mieszkania komu, 2017-07-19 08:11:15

  Nowe prawo nie spowoduje radykalnych podwyżek cen wody, ponieważ obecne opłaty pozostaną niezmienione przez dwa lata po wejściu ustawy w życie. Wejdą dopiero, bo taka jest decyzja pani premier Beaty Szydło, po 2020 r. Nie ma więc o co robić rabanu.