PARTNER PORTALU
  • BGK

Selektywna zbiórka odpadów pod Częstochową

  • PAP    6 grudnia 2012 - 13:30
Selektywna zbiórka odpadów pod Częstochową

Meble, zużyte opony i inne odpady można zostawiać w otwartym w czwartek Stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w podczęstochowskim Sobuczynie.
Koszt inwestycji Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego to ponad 6 mln zł. Z punktu przystosowanego do zbierania i czasowego magazynowania odpadów komunalnych, niebezpiecznych, poremontowych oraz wielkogabarytowych będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Częstochowy.

„Każdy mieszkaniec indywidualnie będzie musiał dowieźć odpady na teren punktu" - powiedziała Katarzyna Długosz z Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. W oddalonym od Częstochowy o ok. 8 km Sobuczynie wybudowano halę o powierzchni 406 m kw., rampę do rozładunku, drogi i place.

Odpady można wrzucać do ok. 15 kontenerów (każdy o powierzchni 36 m kw.). Mieszkańcy mogą przywozić m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane i rozbiórkowe, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, baterie i akumulatory oraz inne odpady niebezpieczne, metale, przeterminowane chemikalia i leki, makulaturę, tworzywa sztuczne, szkło białe i kolorowe, opakowania, odpady zielone.

Stacjonarny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym został wybudowany w ramach projektu „System selektywnej zbiórki odpadów w Subregionie Północnym - Miasto Częstochowa".

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 6 mln zł, przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 3,6 mln zł.

Długosz poinformowała, że w ramach projektu, wiosną 2013 roku na terenie Częstochowy powstanie m.in. ok. dwustu tzw. gniazd do selektywnej zbiórki odpadów wyposażonych w pojemniki na papier, szkło i plastik, oraz ruszy pięć terenowych punktów zbiórki odpadów biodegradowalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.