PARTNER PORTALU
  • BGK

Sezon grzewczy czas zacząć

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)    3 października 2012 - 10:24
Sezon grzewczy czas zacząć

Większość spółdzielni mieszkaniowych w Sosnowcu już rozpoczęła sezon grzewczy. Jak wynika z informacji ich przedstawicieli, to mieszkańcy zgłaszali potrzebę grzania.
W niektórych przypadkach zdecydowano się na przyspieszenie rozpoczęcia sezonu, ze względu na prognozy pogody, która ma swoje kaprysy, o czym świadczą chociażby lokalne przymrozki, które zdążyły już wystąpić w naszym regionie.

– Sezon grzewczy rozpoczęliśmy w ubiegłą sobotę. Wynika to z zaistniałych warunków pogodowych. Prognozy długoterminowe wskazują na nadchodzące ochłodzenie, które może wynieść w okolicach 1 stopnia Celsjusza więc bez zbędnej zwłoki uruchomiliśmy grzanie. To zdecydowanie wcześniej niż rok temu, ponieważ sezon grzewczy 2011 rozpoczęliśmy 12 października. Nie jest także tajemnicą, że pojawiły się telefony z pytaniem, kiedy rozpoczynamy ogrzewanie, więc zanim temperatury zdecydowanie spadną, mieszkańcy będą mieć ciepło w domach – mówi Maciej Adamiec, prezes SM Hutnik w Sosnowcu.

W spółdzielni Środula również już grzeją. -Tegoroczny sezon grzewczy zainaugurowaliśmy już 21 września. Wynika to ze spadających temperatur powietrza, które były na tyle niskie, że włączyliśmy ogrzewanie, nie czekając na dalsze ochłodzenie. W porównaniu z ubiegłymi latami trudno wskazać czy aura w tym roku wymusiła na nas wcześniejsze włączenia ogrzewania. Były lata, kiedy rozpoczynaliśmy sezon grzewczy na początku września, ale i takie, kiedy grzejniki były ciepłe dopiero w pierwszej połowie października – stwierdza Sławomir Machura, wiceprezes ds. Technicznych SM Środula i zapewnia: – W mieszkaniach będzie ciepło.

– Sezon rozpoczęliśmy wcześniej niż w 2011 roku, kiedy to ogrzewanie mieszkań miało miejsce od 6 października. W tym roku ciepłe grzejniki nasi spółdzielcy mają od ubiegłej środy. Wynika to przede wszystkim z niższych temperatur jakie odnotowaliśmy w ostatnich dniach oraz telefonach mieszkańców, którym zaczęły doskwierać poranne i wieczorne chłody – informuje Bożena Jaśkiewicz z Sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W Spółdzielni Mieszkaniowej Jagiellonka sezon grzewczy rozpoczął się w czwartek. – To wcześniej niż rok temu. Wtedy grzejniki były ciepłe od 5 października. Co prawda prognozy zapowiadały na ten tydzień ocieplenie, ale nic tego ocieplenia nie zapowiada. Stąd zdecydowaliśmy o przyspieszeniu grzania – mówi Wiesława Wosik z „Jagiellonki”.

Również od czwartku grzeją w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Zagórze. -Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest już gotowe, więc nie ma na co czekać. Na czekanie mogliśmy sobie pozwolić w ubiegłym roku, bo i temperatury były wyższe. Stąd grzanie rozpoczynaliśmy później, bo 2 października. Wszystko w tym przypadku jest uzależnione od pogody. Dla przykładu, dwa lata temu grzaliśmy już 13 września – zaznacza prezes spółdzielni Zbigniew Olszewski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.