PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć elektroenergetyczna w warszawskim Ursusie z nowym operatorem

  • aw    9 czerwca 2016 - 12:11
Sieć elektroenergetyczna w warszawskim Ursusie z nowym operatorem
Od 1 czerwca 2016r. za dostawy energii elektrycznej dla przejętego obszaru odpowiada RWE Stoen Operator (fot.PTWP)

• RWE Stoen Operator wspólnie z innymi firmami przejął infrastrukturę od znajdującej się w upadłości likwidacyjnej spółki Energetyka Ursus.
• Nowy operator zapowiada, że zwiększy poziom bezpieczeństwa energetycznego w Ursusie, poprawi stabilność funkcjonowania sieci elektroenergetycznej oraz przyśpieszy rozwój południowo-zachodniej części Warszawy.
Upadłe przedsiębiorstwo Energetyka Ursus zostało zakupione od syndyka masy upadłościowej przez firmę, która na terenie byłej fabryki traktorów zamierza prowadzić projekty deweloperskie. W ramach transakcji RWE Stoen Operator zakupił sieć elektroenergetyczną na obszarze należącym dotychczas do upadłej spółki.

Tym samym kończy się okres, w którym część Ursusa była fragmentem Warszawy, gdzie energia dostarczana była za pośrednictwem przestarzałej i awaryjnej sieci elektroenergetycznej.

- Będziemy aktywnym uczestnikiem transformacji pofabrycznych terenów Ursusa. Gruntowna modernizacja lokalnej infrastruktury elektroenergetycznej, pozwoli na zmianę charakteru dzielnicy i poprawę warunków życia jej mieszkańców – powiedziała Agnieszka Nosal, członek zarządu RWE Stoen Operator.

Kilka lat temu władze Warszawy zdecydowały, że teren byłej elektrociepłowni zostanie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego założeniami, na postindustrialnym terenie rola przemysłu będzie ograniczana, na rzecz rozwoju funkcji mieszkaniowych i biurowych.

Od 1 czerwca 2016r. za dostawy energii elektrycznej dla przejętego obszaru odpowiada RWE Stoen Operator. Już teraz z przejmowanej sieci zasilanych jest ponad 100 klientów, głównie małych i średnich firm.

- Dołożymy wszelkich starań, aby proces rozpoczęcia świadczenia usług dystrybucji przez RWE Stoen Operator był jak najmniej kłopotliwy dla klientów z obszaru Ursusa oraz przebiegł sprawnie i szybko – podkreśla Agnieszka Nosal.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.