Sieć elektroenergetyczna w warszawskim Ursusie z nowym operatorem

• RWE Stoen Operator wspólnie z innymi firmami przejął infrastrukturę od znajdującej się w upadłości likwidacyjnej spółki Energetyka Ursus.
• Nowy operator zapowiada, że zwiększy poziom bezpieczeństwa energetycznego w Ursusie, poprawi stabilność funkcjonowania sieci elektroenergetycznej oraz przyśpieszy rozwój południowo-zachodniej części Warszawy.
Sieć elektroenergetyczna w warszawskim Ursusie z nowym operatorem
Od 1 czerwca 2016r. za dostawy energii elektrycznej dla przejętego obszaru odpowiada RWE Stoen Operator (fot.PTWP)

Upadłe przedsiębiorstwo Energetyka Ursus zostało zakupione od syndyka masy upadłościowej przez firmę, która na terenie byłej fabryki traktorów zamierza prowadzić projekty deweloperskie. W ramach transakcji RWE Stoen Operator zakupił sieć elektroenergetyczną na obszarze należącym dotychczas do upadłej spółki.

Tym samym kończy się okres, w którym część Ursusa była fragmentem Warszawy, gdzie energia dostarczana była za pośrednictwem przestarzałej i awaryjnej sieci elektroenergetycznej.

- Będziemy aktywnym uczestnikiem transformacji pofabrycznych terenów Ursusa. Gruntowna modernizacja lokalnej infrastruktury elektroenergetycznej, pozwoli na zmianę charakteru dzielnicy i poprawę warunków życia jej mieszkańców – powiedziała Agnieszka Nosal, członek zarządu RWE Stoen Operator.

Kilka lat temu władze Warszawy zdecydowały, że teren byłej elektrociepłowni zostanie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego założeniami, na postindustrialnym terenie rola przemysłu będzie ograniczana, na rzecz rozwoju funkcji mieszkaniowych i biurowych.

Od 1 czerwca 2016r. za dostawy energii elektrycznej dla przejętego obszaru odpowiada RWE Stoen Operator. Już teraz z przejmowanej sieci zasilanych jest ponad 100 klientów, głównie małych i średnich firm.

- Dołożymy wszelkich starań, aby proces rozpoczęcia świadczenia usług dystrybucji przez RWE Stoen Operator był jak najmniej kłopotliwy dla klientów z obszaru Ursusa oraz przebiegł sprawnie i szybko – podkreśla Agnieszka Nosal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE