PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć kanalizacyjna w Mszczonowie dostała 11 mln zł dofinansowania

  • bad    8 maja 2014 - 16:19
Sieć kanalizacyjna w Mszczonowie dostała 11 mln zł dofinansowania

Już wkrótce, dzięki budowie 6 km sieci kanalizacyjnej oraz modernizacji oczyszczalni, gospodarka ściekowa gminy Mszczonów zostanie kompleksowa uporządkowana. Planowana inwestycja wpłynie na ochronę środowiska poprzez zmniejszenie ilości ścieków odprowadzanych bezpośrednio do wód i gleby.
Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt został wpisany na listę projektów kluczowych i otrzyma unijne wsparcie w wysokości ponad 11,3 mln zł. Dziś stosowne dokumenty podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz burmistrz gminy Mszczonów - Józef Grzegorz Kurek.

- Realizacja inwestycji pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne, umożliwi dalszy rozwój zachodniego Mazowsza, a co najważniejsze - poprawi jakość życia mieszkańców gminy. Takie projekty, budujące infrastrukturę wodno-ściekową, doskonale wpisują się w ekologiczną politykę Unii Europejskiej - podkreślił marszałek Adam Struzik.

Czytaj też: Prawie 101 mln zł na oczyszczalnie ścieków

W ramach projektu współfinansowanego z RPO WM zbudowanych będzie 6 km kanalizacji sanitarnej oraz przebudowywana zostanie oczyszczalnia ścieków.

W miejscowości Grabce Józefpolskie wnioskodawca wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej o łącznej długości 4,2 km. Ścieki będą odprowadzane dwoma kanałami. Dodatkowo wybudowane zostaną dwa komplety przydomowych zbiorników mini przepompowni ścieków, dwie pompownie ścieków oraz przebudowany zostanie odcinek sieci wodociągowej.

Ponadto w Mszczonowie na osiedlu Spokojna zostanie zbudowana sieć kanalizacji sanitarnej o długości 1,8 km.

Dzięki realizacji projektu blisko 340 osób skorzysta z nowych udogodnień.

Kolejnym działaniem w ramach projektu będzie modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Grabcach Józefpolskich ­- zwiększona zostanie przepustowość oczyszczalni, wprowadzone zostaną nowe urządzenia do wstępnego, mechanicznego oczyszczania, m.in.: krata gęsta i piaskownik. Modernizacji poddana zostanie część biologiczna oczyszczalni, polegająca na dobudowaniu osadnika wtórnego i wprowadzeniu procesu osadu czynnego z nitryfikacją, denitryfikacją, usuwaniem związków węgla oraz biologiczną defosfatacją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • AM, 2015-04-27 21:19:52

    nie ma w woj. Mazowieckim, a niewielu jest na skalę krajową Samorządowców takich jak burmistrz Kurek. Osoba od lat związana z gminą nie dąży jak każdy do własnego dobra, ale patrzy na rozwój gminy i dba o interesy mieszkańców na każdym kroku. Takich ludzi potrzeba na Wiejskiej!