PARTNER PORTALU
  • BGK

Sierpień, długi weekend: Dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego

  • aw/PAP    8 sierpnia 2017 - 16:25
Sierpień, długi weekend: Dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego
Według zapowiedzi przewoźnika bilet normalny na tej trasie będzie kosztował 14 zł (fot.malopolska.pl)

Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie uruchomi w długi weekend sierpniowy dodatkowe pociągi przyspieszone, przewożące turystów na trasie Kraków Główny - Zakopane. Specjalne składy pojadą tą trasą w obu kierunkach w sobotę 12 sierpnia i wtorek 15 sierpnia.
Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Małopolskich, oferta jest skierowana do podróżnych, którzy planują zarówno czterodniowy wypoczynek na Podhalu, jak i jednodniowy wypad do stolicy Tatr i pozwala ominąć zwykle zakorkowaną w takich terminach "zakopiankę".

Połączenie będzie obsługiwane pociągami Impuls, wyposażonymi m.in. w bezprzewodowy internet.

W najbliższą sobotę i wtorek pociąg przyspieszony Kolei Małopolskich wyruszy z Krakowa Głównego o godz. 6:45, by dotrzeć do Zakopanego o godzinie 9:38. W drogę powrotną pojedzie odpowiednio: 12 sierpnia o godzinie 17:50 (przyjazd na stację Kraków Główny o 20:57), natomiast 15 sierpnia wyjazd z Zakopanego zaplanowano o godzinie 19:13 (przyjazd na stację Kraków Główny o godzinie 21:56).

Po drodze pociągi zatrzymają się na najważniejszych przystankach trasy - Krakowie Płaszowie, Krakowie Łagiewnikach, Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu.

Według zapowiedzi przewoźnika bilet normalny na tej trasie będzie kosztował 14 zł, a osoby uprawnione do ulgowych przejazdów zapłacą mniej, np. studenci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej - 6,86 zł.

Spółka samorządowa Koleje Małopolskie (KMŁ) wozi pasażerów od grudnia 2014 r. Razem z Przewozami Regionalnymi obsługuje linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie w ramach SKA działają trzy takie linie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny - Miechów/Sędziszów oraz SKA3 Kraków - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.