Sierpień, długi weekend: Dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego

Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie uruchomi w długi weekend sierpniowy dodatkowe pociągi przyspieszone, przewożące turystów na trasie Kraków Główny - Zakopane. Specjalne składy pojadą tą trasą w obu kierunkach w sobotę 12 sierpnia i wtorek 15 sierpnia.
Sierpień, długi weekend: Dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego
Według zapowiedzi przewoźnika bilet normalny na tej trasie będzie kosztował 14 zł (fot.malopolska.pl)

Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Małopolskich, oferta jest skierowana do podróżnych, którzy planują zarówno czterodniowy wypoczynek na Podhalu, jak i jednodniowy wypad do stolicy Tatr i pozwala ominąć zwykle zakorkowaną w takich terminach "zakopiankę".

Połączenie będzie obsługiwane pociągami Impuls, wyposażonymi m.in. w bezprzewodowy internet.

W najbliższą sobotę i wtorek pociąg przyspieszony Kolei Małopolskich wyruszy z Krakowa Głównego o godz. 6:45, by dotrzeć do Zakopanego o godzinie 9:38. W drogę powrotną pojedzie odpowiednio: 12 sierpnia o godzinie 17:50 (przyjazd na stację Kraków Główny o 20:57), natomiast 15 sierpnia wyjazd z Zakopanego zaplanowano o godzinie 19:13 (przyjazd na stację Kraków Główny o godzinie 21:56).

Po drodze pociągi zatrzymają się na najważniejszych przystankach trasy - Krakowie Płaszowie, Krakowie Łagiewnikach, Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu.

Według zapowiedzi przewoźnika bilet normalny na tej trasie będzie kosztował 14 zł, a osoby uprawnione do ulgowych przejazdów zapłacą mniej, np. studenci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej - 6,86 zł.

Spółka samorządowa Koleje Małopolskie (KMŁ) wozi pasażerów od grudnia 2014 r. Razem z Przewozami Regionalnymi obsługuje linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie w ramach SKA działają trzy takie linie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny - Miechów/Sędziszów oraz SKA3 Kraków - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE