PARTNER PORTALU
  • BGK

Skanalizują okolice Puszczy Zielonki

  • PAP    13 marca 2012 - 15:31
Skanalizują okolice Puszczy Zielonki

Okolice Puszczy Zielonki będą skanalizowane do 2014 r., na początku kwietnia br. ruszą prace przy budowie ostatniego zadania - poinformował we wtorek przewodniczący Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka" Tomasz Łęcki.
W gminie Skoki zostanie wybudowanych 40 km kanalizacji sanitarnej, 16 przepompowni i punkt zlewczy.

Czytaj też:  Groźba kar za brak kanalizacji

Inwestycja, która ma kosztować 30 mln zł, jest częścią większego projektu, który obejmuje pięć gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz, wchodzących w skład Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka".

Koszt realizacji przedsięwzięcia, prowadzonego pod nazwą: "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic", szacowany jest na blisko 292 mln zł, z tego na roboty montażowo budowlane trzeba będzie przeznaczyć mniej więcej 234 mln zł.

Przedsięwzięcie dofinansowane jest z unijnego Funduszu Spójności. Wysokość dofinansowania wyniesie 200 mln zł, co stanowi prawie 70 proc. kosztów kwalifikowanych.

Łącznie na terenie sześciu gmin powstanie 369 km sieci kanalizacyjnej oraz 151 przepompowni ścieków i dwa punkty zlewcze. Zgodnie z projektem zlikwidowane zostaną dwie oczyszczalnie ścieków, które nie spełniają norm - w Pobiedziskach i Skokach.

- Gdyby gminy nie utworzyły związku i nie zrobiły wspólnego projektu to te same cele, zostałyby zrealizowane w ciągu 25 lat, a nie do 2014 roku - powiedział przewodniczący Łęcki.

Po zakończeniu przedsięwzięcia dostęp do kanalizacji uzyska ponad 40 tys. nowych użytkowników. Koniec realizacji projektu planowany jest na przełom 2013/2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.