PARTNER PORTALU
  • BGK

Skarżą się na utrudniony dojazd do pracy. Prezydent Sosnowca pomoże?

  • pulshr.pl    12 lutego 2016 - 17:04
Skarżą się na utrudniony dojazd do pracy. Prezydent Sosnowca pomoże?
Według związkowców wydłużenie kursów autobusów nie stanowiłoby dużego obciążenia finansowego dla miasta i obyłoby się bez dodatkowych inwestycji. (Fot. pixabay)

Solidarność ze spółki Bitron Poland w Sosnowcu zwróciła się do prezydenta miasta o wydłużenie kursów autobusów nr 690 i nr 18, co pracownikom z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej ułatwiłoby dojazd do pracy.
Bitron Poland znajduje się na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedynym środkiem komunikacji miejskiej dojeżdżającym w pobliże spółki jest autobus nr 835, który rozpoczyna kurs w zajezdni w Zagórzu i jedzie do Katowic.

- Pracownicy z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz z Dąbrowy Górniczej Gołonoga nie mają bezpośredniego połączenia. Dojazd do pracy jest utrudniony również z tego względu, że przed spółką brakuje parkingów. Gdyby prezydent miasta przychylnie rozpatrzył nasze pismo i wydłużył kursy autobusów nr 690 i 18, zyskaliby również pracownicy innych firm zlokalizowanych w strefie – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Bitron Poland.

Autobus nr 690 kursuje na trasie Sosnowiec Dworzec PKP – Gołonóg Zajezdnia. Z kolei linia nr 18 to połączenie Katowic Zawodzia z Hutą Katowice.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2016-02-13 01:54:35

    Autko każdemu Kupić pozwolono I " Transport Publiczny " Tym samym zniszczono.