PARTNER PORTALU
  • BGK

Skażona woda w świętokrzyskiej gminie Wodzisław

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 12:01
Skażona woda w świętokrzyskiej gminie Wodzisław
Woda w sześciu miejscowościach gminy Wodzisław jest niezdatna do spożycia. (fot. pixabay.com)

W sześciu miejscowościach gminy Wodzisław (Świętokrzyskie) woda nie nadaje się do picia; może być używana tylko do celów gospodarczych. W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jędrzejowie wydała w czwartek (19.10) decyzję o unieruchomieniu wodociągu sieciowego dostarczającego wodę do sześciu miejscowości: Klemencice, Promyk, Jeziorki, Brzezinki, Sadki i Sadki Janowskie. W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.

- Woda w żadnej postaci nie nadaje się do spożycia. Może być używana tylko do celów gospodarczych np. spłukiwania wody, ale na pewno nie do celów spożywczych - powiedziała sekretarz gminy Renata Koziara, która dodała, że od środy po południu dostarczana jest woda dla mieszkańców.

- W czwartek wysłaliśmy już kolejne beczkowozy. Następna dostawa będzie po południu, mieszkańcy dostaną wodę już w większych, 5-litrowych butelkach - poinformowała Koziara, która dodała, że konieczna będzie dezynfekcja sieci wodociągowej.

Kolejne badanie wody odbędzie się w piątek, a jego wyniki będą znane w poniedziałek (23.10).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • starszy absolwent, 2017-10-19 13:28:56

    "Stało się" 19, brak wody, płukanie, analizy, itd. Aż do 23, kiedy to będą znane wyniki. 5 dni bez wody: XXI wiek. Czy to jakiś żart, czy tam nad wodą ktoś w ogóle panuje??