PARTNER PORTALU
  • BGK

Skierniewice, Lokalne Centrum Sterowania: PKP testuje nowe urządzenia

  • PAP/AT    24 maja 2016 - 18:22
Skierniewice, Lokalne Centrum Sterowania: PKP testuje nowe urządzenia
LCS Skierniewice obejmuje swoim zasięgiem całą stację (fot.pixabay.com)

Kończy się kolejny etap uruchamiania urządzeń w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Skierniewicach. Trwają testy: łączności z dróżnikami, systemów zdalnego sterowania ruchem kolejowym i przekazywania informacji o pociągach - poinformowała spółka PKP PLK.
Rzecznik spółki Mirosław Siemieniec zwrócił uwagę, że nowy system zastąpił wyeksploatowane urządzenia i nadzoruje m.in. 50 km zmodernizowanych torów i 75 rozjazdów.

LCS Skierniewice obejmuje swoim zasięgiem całą stację. Trzech dyżurnych ruchu, obserwując monitory, ma zapewnić całodobową obsługę pociągów. Na miejscu są także automatycy oraz drużyny techniczne monitorujące prace urządzeń i gotowe do naprawy ewentualnych usterek. Lokalne Centrum Sterowania wyposażone jest w odrębny system zasilania, co gwarantuje m.in. kursowanie pociągów w przypadku ograniczeń w dostawie energii.

Czytaj też: Skierniewice testują nowe autobusy

Jak wyjaśnia PKP PLK, centrum wyposażone w nowe urządzenia sterowania ruchem umożliwia "płynny przejazd pociągów z maksymalną prędkością 160 km na godz. na odcinku Żyrardów-Skierniewice, na odcinku Skierniewice-Koluszki do 140 km na godz., a w obrębie stacji Skierniewice - od 100 km na godz. do 120 km na godz.

Od czerwca wszystkie urządzenia sterowania ruchem, po okresie próbnym, mają być włączone do normalnej eksploatacji.

Modernizowana stacja Skierniewice obsługuje pociągi na trasie m.in. z Warszawy do Łodzi, Częstochowy, Wrocławia i Łowicza. W ciągu doby przejeżdża przez nią ok. 200 składów. Obiekt jest w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja tzw. obszaru stacji rozpoczęła się na początku 2014 roku. Na inwestycję PKP PLK przeznaczyły 250 mln zł netto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.