PARTNER PORTALU
 • BGK

Składanie deklaracji ws. opłaty śmieciowej w Warszawie do końca maja

 • AT    7 maja 2013 - 20:47
Składanie deklaracji ws. opłaty śmieciowej w Warszawie do końca maja

Z końcem maja w Warszawie upływa termin składania deklaracji dotyczących wysokości tzw. opłaty śmieciowej, uiszczanej od lipca 2013 r. w zamian za odbiór śmieci.
By ułatwić mieszkańcom poprawne wypełnienie tego dokumentu, miasto przygotowało interaktywny kreator deklaracji.

Dostępna tutaj aplikacja umożliwia poprawne wypełnienie deklaracji w pięciu prostych krokach.

Po zaznaczeniu odpowiedniego rodzaju nieruchomości, sposobu zbiórki odpadów oraz (w przypadku budynków wielorodzinnych) liczby osób zamieszkujących dany lokal, kreator automatycznie obliczy wysokość opłaty śmieciowej. W ostatnim etapie otrzymujemy wygenerowany plik z deklaracją gotową do złożenia.

Czytaj też: Warszawa wreszcie ogłosiła śmieciowe przetargi

Po wydrukowaniu dokumentu i podpisaniu go, deklarację należy dostarczyć do urzędu dzielnicy zgodnie z miejscem zamieszkania lub siedziby. Dokument można również wysłać listem poleconym. Termin składania deklaracji upływa w piątek, 31 maja 2013 r.

Do 20 maja będą odbywać się spotkania informacyjne, na których przedstawiciele urzędu odpowiedzialni za przygotowanie nowego systemu gospodarki odpadami odpowiadają na pytania i objaśniają praktyczne kwestie związane z lipcowymi zmianami. Łącznie w całej Warszawie odbędzie się 28 takich spotkań.

Każde z nich potrwa ok. 2 godzin. Oprócz rozjaśniania wątpliwości związanych z funkcjonowaniem systemu, przedstawione zostaną również wzory deklaracji dla różnych rodzajów nieruchomości. Uczestnicy spotkań otrzymają kompletne materiały informacyjne, odnoszące się zagadnień najczęściej zgłaszanych przez samych mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • HGW, 2013-06-02 19:49:33

  Czy ktoś koże mi wyjaśnić dlaczego tego ścierwa nie da się wysłać, ale trzeba to na kolanach donieść?
 • Leoncio, 2013-05-23 15:08:24

  W linku są 4 rodzaje deklaracji. Można ją wypełnić tylko 1 raz. Czy ktoś wie która jest do czego??? Przecież z tych symboli nic nie wynika. Urzędnicy to jednak myślący inaczej. Wydaje im się że każdy ma znać na pamięć symbole ich druków. Żenada .....
 • 2345, 2013-05-11 09:47:33

  9 zł/mieszkańca za śmiecie selekcjonowane i ani grosza więcej. Dołącz do protestu Stowarzyszenia Interesu Społecznego "NSZZ WYZWOLENIE" i "WIECZYSTE". Złóż wezwanie do Rady Warszawy o uchylenie uchwał śmieciowych i złoż wniosek ws. określenia i umorzenia opłat śmieciowych...  rozwiń