PARTNER PORTALU
  • BGK

Składowanie odpadów komunalnych będzie droższe

  • pt    10 kwietnia 2017 - 16:52
Składowanie odpadów komunalnych będzie droższe
Według resortu środowiska podwyżka ma powstrzymać przed składowaniem zmieszanych odpadów komunalnych. (fot. pixabay.com)

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 stycznia 2018 r. wzrosną opłaty za składowanie odpadów, w tym odpadów komunalnych.
Nowe przepisy mówią, że opłaty za składowanie odpadów komunalnych będą stopniowo wzrastać. W 2020 r. za składowanie jednej tony trzeba będzie zapłacić 270 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż obecnie.

W górę pójdą też opłaty za składowanie odpadów opakowaniowych, odpadów pochodzących z mechanicznej obróbki odpadów komunalnych, zużytych baterii, akumulatorów i sprzętu elektrycznego.

Według resortu środowiska podwyżka ma powstrzymać przed składowaniem zmieszanych odpadów komunalnych i zachęcać do zbiórki z podziałem na poszczególne frakcje.

W myśl założenia resortu, zmiany mają doprowadzić do stanu w którym składowanie będzie mniej opłacalne niż zagospodarowanie odpadów w inny sposób (recykling, przekształcenia termiczne czy przetwarzanie mechaniczno-biologiczne).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.