Składowanie odpadów komunalnych będzie droższe

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 stycznia 2018 r. wzrosną opłaty za składowanie odpadów, w tym odpadów komunalnych.

Składowanie odpadów komunalnych będzie droższe
Według resortu środowiska podwyżka ma powstrzymać przed składowaniem zmieszanych odpadów komunalnych. (fot. pixabay.com)

Nowe przepisy mówią, że opłaty za składowanie odpadów komunalnych będą stopniowo wzrastać. W 2020 r. za składowanie jednej tony trzeba będzie zapłacić 270 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż obecnie.

W górę pójdą też opłaty za składowanie odpadów opakowaniowych, odpadów pochodzących z mechanicznej obróbki odpadów komunalnych, zużytych baterii, akumulatorów i sprzętu elektrycznego.

Według resortu środowiska podwyżka ma powstrzymać przed składowaniem zmieszanych odpadów komunalnych i zachęcać do zbiórki z podziałem na poszczególne frakcje.

W myśl założenia resortu, zmiany mają doprowadzić do stanu w którym składowanie będzie mniej opłacalne niż zagospodarowanie odpadów w inny sposób (recykling, przekształcenia termiczne czy przetwarzanie mechaniczno-biologiczne).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE