PARTNER PORTALU
  • BGK

Składowisko gotowe

  • www.esosnowiec.pl (AK)    1 sierpnia 2012 - 08:21
Składowisko gotowe

Zakończono budowę II kwatery składowiska odpadów w ramach projektu pn. „Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Sosnowcu.”
Z tej okazji zorganizowano konferencję podsumowującą inwestycję, a na terenie Miejskiego Zakładu Składowania Odpadów przecięto symboliczną wstęgę.

Nowa kwatera kosztowała ok. 10 005 457,31 zł. Kwatera zajmuje powierzchnię ok. 4,15 ha, ma chłonność ok. 510.000 m3 i posłuży mieszkańcom przez co najmniej 9 – 11 najbliższych lat. Przedstawiciele władz Sosnowca na specjalnie zwołanej konferencji podkreślali istotę inwestycji.

W przyszłości bowiem, po wypełnianiu częściowym kwatery odpadami zostanie wykonana instalacja do odbioru powstającego gazu wysypiskowego, który wykorzystywany zostanie do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej w module prądotwórczym.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-08-03 22:10:42

    Po co składować jak można wszystkie frakcje wykorzystać. Jest innowacyjna opatentowana technologia selekcji mieszanego strumienia odpadów bez konieczności składowania - czekam na propozycję współpracy Tadeusz Garlicki odpady@wp.pl