PARTNER PORTALU
  • BGK

SKM Śródmieście w przyszłym roku

  • lk    7 października 2010 - 20:01
SKM Śródmieście w przyszłym roku

W przyszłym roku rozpocznie się budowa przystanku SKM Gdańsk Śródmieście. Inwestycja pochłonie 80 mln zł i zakończy się w 2012 r.
Dokumentacja projektowa przystanku SKM Gdańsk Śródmieście gotowa będzie za osiem miesięcy. Cztery miesiące później ma ruszyć budowa nowych torów, peronów przystankowych i niezbędnej infrastruktury. Jak zapowiadają władze SKM inwestycja warta ok. 80 mln zł gotowa będzie już w połowie 2012 roku!

- To wielka chwila, na ten przystanek czekaliśmy dziesiątki lat - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Mam nadzieję, że stanie się on jednym z narzędzi ożywienia śródmieścia. Będzie obsługiwał gości, którzy by dostać się na Główne Miasto zmuszeni są wysiąść w Gdańsku Głównym i przemieszczać się dalej na piechotę.
Obsługa ruchu turystycznego to nie jedyny plus budowy planowanego przystanku SKM.
- Liczymy, że gdańszczanie mieszkający na górnym tarasie miasta, mając do dyspozycji węzeł przesiadkowy w postaci tramwaju i SKM, będą częściej korzystać z komunikacji zbiorowej, co rozładuje korki w mieście - dodaje prezydent Adamowicz.
7 października prezes SKM Maciej Lignowski i dyrektor firmy Scott Wilson oficjalnie podpisali umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej inwestycji. Jej koszt to ok. 80 mln zł. Projekt obejmuje: przebudowę i modernizację torów, rozjazdów i peronu nr 3 na stacji Gdańsk Główny, budowę peronów kierunkowych na przystanku osobowym SKM Gdańsk Śródmieście, budowę torów odstawnych oraz włączenie do systemu sterowania ruchem kolejowym.

Czytaj też: 

SKM modernizuje dworce 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.