PARTNER PORTALU
  • BGK

Skontrolowali "klimę" w 1,6 tys. autobusach

  • AZA    30 lipca 2010 - 13:54

Oto gorące podsumowanie kontroli klimatyzacji w stołecznych autobusach.
Nasilone kontrole klimatyzacji w warszawskich autobusach sprawiły, że liczba nieprawidłowości znacząco spadła. - Działania kontrolne są i będą prowadzone nadal, aby - gdy znów w Warszawie zrobi się gorąco - podróż komunikacją miejską odbywała się w komfortowej temperaturze - poinformował stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

Od 1 do 26 lipca w Warszawie skontrolowano ponad 1600 autobusów. W pierwszej połowie miesiąca odnotowano 432 przypadki nieprawidłowego funkcjonowania klimatyzacji. W drugiej połowie lipca (do 26.07.) pracownicy nadzoru ruchu ZTM wykryli takich nieprawidłowości 72. Sprawdzono także, czy usunięte zostały ujawnione wcześniej usterki.

Wszyscy przewoźnicy autobusowi - Miejskie Zakłady Autobusowe oraz firmy Mobilis, PKS Grodzisk Mazowiecki i ITS Michalczewski zobowiązani są w umowach do utrzymania w pojazdach temperatury w przedziale 18 – 25 stopni Celsjusza. Powyżej 25 stopni klimatyzacja powinna włączyć się automatycznie.

Aby klimatyzacja maksymalnie spełniała swoją rolę, kierowcy autobusów wyposażonych w system chłodzenia wnętrza mają obowiązek stosowania przez całą dobę tzw. „ciepłego guzika”. Pasażerowie sami - poprzez naciśnięcie przycisku - otwierają drzwi pojazdu. Gdy na przystanku nie ma oczekujących i nikt z autobusu nie wysiada, drzwi pozostają zamknięte i do środka nie dostaje się gorące powietrze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.